Anna Lewandowska o posiłkach przed ćwiczeniami. Pełnowartościowy posiłek zjedz trzy godziny przed treningiem

Posiłki przed treningiem muszą zawierać odpowiednią liość składników odżywczych, aby organizm mógł prawidłowo funkcjonować podczas wykonywanych ćwiczeń. Anna Lewandowska zwróciła uwagę, co powinno znaleźć się na naszym talerzu przed planowanymi zajęciami.

Anna Lewandowska często podkreśla, jak ważną rolę w naszym życiu gra odpowiednie połączenie zdrowej diety i treningów. Niedawno trenerka odpowiedziała na pytania dotyczące ćwiczeń na czczo, które są polecane zwłaszcza dla osób na redukcji. Jeśli nie chcemy ćwiczyć na pusty żołądek, stosujmy się do kilku prostych zasad, dzięki którym właściwie skomponujemy posiłki przedtreningowe.

 

Anna Lewandowska o posiłkach przed treningiem

Na blogu fitcelebrytki pojawił się wpis dotyczący jedzenia przed ćwiczeniami. Lewandowska podkreśla, że bardzo istotny jest czas posiłku:

Nie ma szablonu na idealny posiłek przed treningiem. Ogromny wpływ na wielkość, rodzaj i skład posiłku będzie miał czas, jaki go dzieli od rozpoczęcia treningu

 - zaznacza Anna. Trenerka dodaje, że pełnowartościowy posiłek powinien być zjedzony na trzy lub cztery godziny przed planowanym wysiłkiem. 

Wówczas organizm otrzyma wystarczającą ilość czasu na jego wchłonięcie i strawienie. To pozwoli uzupełnić rezerwy glikogenu oraz protein, które krążąc we krwi, przeciwdziałają katabolizmowi (rozpadowi) mięśniowemu oraz wspomogą późniejszą regenerację po treningu

- podkreśla Lewandowska. Co może znaleźć się w naszym porannym menu?

Posiłek na trzy lub cztery godziny przed treningiem

Bardzo ważne jest, aby dostarczyć organizmowi zdrowych tłuszczy, białka i węglowodany. Anna podała kilka propozycji, które zawierają wszystkie potrzebne dla naszego ciała produkty. Lewandowska poleca m.in.:

  • Na śniadanie: owsiankę, budyń ryżowy z truskawkami lub omlet bananowy.
  • Na obiad: kaszotto z warzywami i rybą na parze.
  • Na kolację: tortillę z tuńczykiem i warzywami lub kopytka z batatów.

Posiłek na dwie godziny przed treningiem

W takim przypadku nasze danie musi być lekkostrawne i zawierać łatwo przyswajalne węglowodany oraz białko, a ograniczać błonnik i tłuszcze. Lewandowska proponuje zjedzenie koktajlu na bazie płatków owsianych i owoców, jogurtu z domową granolą lub mniejszej porcji owsianki.

Trening z samego rana

Jeśli zamierzamy ćwiczyć mniej więcej godzinę po pierwszym posiłku, możemy zjeść garść daktyli, banana lub shake z białkiem. Lewandowska przypomina, że zjedzenie większego dania praktycznie przed samym treningiem powoduje duży dyskomfort i zmniejsza efektywność wykonywanego treningu.

Zobacz wideo Jaglanka według przepisu Anny Lewandowskiej
Więcej o:
Copyright © Agora SA