Pięć ćwiczeń, które działają na brzuch, nogi, pośladki i ramiona. Zamiast sprzętu wykorzystaj dwie butelki z wodą

Domowe treningi możemy urozmaicać na różne sposoby. Jeśli chcemy wzmocnić efekty wykonywanych ćwiczeń a nie posiadamy ciężarków, zastąpmy je butelkami napełnionymi wodą.

W poszukiwaniu motywacji i inspiracji do domowych treningów naprawdę nie potrzeba wiele. Na Instagramie Agaty Dąbrowskiej pojawił się zestaw figur, do których wykonania wykorzystamy to, co mamy pod ręką. Trenerka przygotowała zajęcia z wykorzystaniem butelek w roli ciężarków.

 

Butelkowy trening Agaty Dąbrowskiej 

Agata przedstawiła instagramowym obserwatorom, jak w łatwy sposób można urozmaicić domowe ćwiczenia przy wykorzystaniu dwóch butelek napełnionych wodą. Trenerka pokazała pięć ćwiczeń skupiających się na wybranych partiach ciała - z ich pomocą wzmocnimy mięśnie nóg, pośladków, brzucha oraz ramion. Każdą z figur wykonujemy przez 45 sekund na stronę. Po tym czasie robimy 15 sekund przerwy i zabieramy się za kolejne ćwiczenie. Po zakończeniu jednego obwodu robimy minutowy odpoczynek. Naszym celem jest zrobienie 3-5 rund.

Ćwiczenie 1

Butelki umieszczamy w obu rękach. Przyjmujemy pozycję wypadu nogą w tył. Następnie przyciągamy szybkim ruchem kolano nogi, która znajduje się z tyłu do brzucha, jednocześnie podnosząc wyprostowane ręce z butelkami do góry. 

Ćwiczenie 2

Stajemy w rozkroku w taki sposób, aby nasze stopy były rozstawione nieco szerzej niż na szerokość bioder. Stopy kierujemy na zewnątrz ciała. Trzymając oburącz jedną butelkę, wykonujemy przysiady. Ruch kończy się wyprostowaniem sylwetki, uniesieniem rąk do góry i staniem na palcach.

Ćwiczenie 3

Siadamy na podłożu i wyciągamy wyprostowane nogi przed siebie. Uginamy delikatnie kolana. Jedną rękę prostujemy w bok tak, aby tworzyła z tułowiem kąt prosty w stronę podłogi. W drugiej ręce trzymamy butelkę. Unosimy stopy lekko do góry i staramy się wykonać jak najwięcej wyciągnięć ręki z butelką w górę.

Ćwiczenie 4

Przyjmujemy pozycję klasycznej deski. Butelkę kładziemy przy jednej ręce. Ćwiczenie polega na przekładaniu butelki z jednej strony na drugą.

Ćwiczenie 5

Zmieniamy układ planku na deskę boczną. Staramy wyprostować w powietrzu rękę z butelką, następnie przekładając ją za brzuch. Pamiętajmy o właściwej stabilizacji ciała, trzymając równowagę na zgiętej w łokciu ręce i boku stopy. 

Zobacz wideo Fitness fight na mięśnie brzucha
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.