Domowy trening HIIT wykonasz w mniej niż kwadrans. Te ćwiczenia wzmacniają całe ciało

Treningi interwałowe o wysokiej częstotliwości są jednymi z najczęściej wybieranych form zajęć. Te ćwiczenia wykonasz samodzielnie, bez dodatkowego sprzętu.

Czy dobry trening może trwać zaledwie dwanaście minut? Oczywiście! Jeśli został opracowany przez specjalistów. Poniższy zestaw opracowała Kelsey Wells dla magazynu "Popshugar". To świetna opcja dla każdego, kto chce w krótkim czasie poprawić swoją kondycję. 

12-minutowy trening HIIT do wykonania w domu

Do przeprowadzenia treningu nie potrzebujesz żadnych specjalistycznych sprzętów. Przed rozpoczęciem pamiętaj o prawidłowej rozgrzewce, która pobudzi mięśnie do pracy. Wells poleca w tym celu wykonać od trzech do pięciu minut ćwiczeń cardio, takich jak bieg w miejscu i skakanie. To pomoże nam rozgrzać mięśnie i zwiększyć tętno. Zrób też kilka dynamicznych ruchów ramionami i nogami oraz skrętoskłony tułowia. Jeśli obrane tempo jest za wolne, zmień proporcje i ćwicz 40 sekund, robiąc 20-sekundowe przerwy.

Zestaw ćwiczeń HIIT

  • Deska z podciąganiem wyprostowanej ręki do stopy znajdującej się po przeciwnej stronie ciała.
  • Sprawl, czyli figura polegająca na wyskoku nogami do tyłu do przyjęcia pozycji pompki, wychodząc z pozycji przysiadu. 
  • rosyjski twist - usiądź na macie, następnie wyciągnij i podnieś lekko nad ziemię nogi ugięte w kolanach. Odchyl do tyłu plecy, a następnie rób skręty tułowia na lewą i prawą stronę. 
  • burpees, zakończone zrobieniem klasycznej pompki.
  • niedźwiedzie czołganie - przyjmij pozycję klęku podpartego. Następnie unieś ciało, opierając o podłogę palce u stóp oraz dłonie. Przejdź w tej pozycji kilka kroków do przodu i do tyłu.
  • przysiad z wyskokiem - po wykonaniu przysiadu, wróć do pozycji stojącej odbijając się mocno w górę. 
Zobacz wideo Interwałowy trening odchudzający
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.