Zestaw ćwiczeń idealnych na domowy trening. Wystarczy sześć minut dziennie

Domowe treningi mogą być prawdziwą przyjemnością, kiedy pamiętamy, aby co pewien czas zmieniać ćwiczenia, by nie powiało nam nudą.

Długość treningu nie musi przekładać się na jego efektywność. Regularne wykonywanie sześciominutowych zajęć znacząco wpłynie na naszą kondycję oraz mięśnie. Znajdźmy chwilę dla siebie między domowymi obowiązkami. Na efekty nie musimy długo czekać.

Sześciominutowy zestaw ćwiczeń, który naprawdę działa

Ćwiczenie na ramiona

Wyciągnij ramiona na boki i napnij opuszki palców dłońmi skierowanymi do góry. Zegnij łokcie w bok i szybko wyciągnij ramiona do tyłu, jednocześnie kierując otwarte dłonie w kierunku sufitu. Kontynuuj w szybkim tempie, nie obniżając wysokości ramion, przez 30 sekund.

Ćwiczenie na rdzeń

Zacznij od przyjęcia niskiej pozycji deski, ustawiając ciało w linii prostej oraz łokciami zgiętymi i ułożonymi pod ramionami.Rozstaw nogi na szerokość bioder. Obróć biodra w prawą stronę i zbliż ciało w kierunku podłoża, przekręć ciało na lewą stronę i powtórz ten sam ruch. Wykonaj tyle powtórzeń, ile zdążysz w trzydzieści sekund bez przerwy. 

Ćwiczenie na pośladki

Połóż się twarzą w stronę podłoża, umieszczając brzuch na piłce stabilizacyjnej lub poduszce, z rękami opartymi na podłodze. Zegnij kolana i zbliż stopy do pięt. Skieruj stopy w stronę sufitu i unieś uda tak wysoko, jak to możliwe, ściskając pośladki. Opuść uda z powrotem. Wykonaj jak największą liczbę powtórzeń przez 30 sekund.

Na koniec rundy skacz przez minutę na skakance. Zrób trzy rundy całego zestawu. Zakończ trening stretchingiem, aby odprężyć mięśnie i uniknąć kontuzji. Poszczególne ćwiczenia skupiają się na innych partiach ciała, dzięki czemu angażuje do pracy wiele mięśni. Jeśli kondycja Ci na to pozwala, możesz stopniowo wydłużać czas treningu. 

Zobacz wideo Odchudzanie full body workout
Więcej o:
Copyright © Agora SA