Domowe ćwiczenia klatki piersiowej. Oto jak powinien wyglądać nasz trening

Przez panującą pandemię, część z nas ma okazję do wyrobienia zdrowego nawyku ćwiczenia w domu. Treningi skupiające się na klatce piersiowej do zbiór prostych, ale i wymagających ćwiczeń.

Domowe treningi są o wiele prostsze i przyjemniejsze kiedy wiemy, które ćwiczenia nam pomogą w wyrzeźbieniu wybranej części ciała. Jak wzmocnić klatkę piersiową? Oto kilka wskazówek, na które warto zwrócić uwagę.

Najlepsze ćwiczenia skupiające się na klatce piersiowej

Jeśli myśląc o wzmocnieniu klatki piersiowej pomyślałaś o pompkach - trafiłaś w samo sedno. To jedno z najczęściej polecanych ćwiczeń na tę część ciała. Jednak ważne jest, aby trening składał się z różnorodnych figur. Co jeszcze warto włączyć do swojej rutyny?

  • Pompki z wykorzystaniem piłki fitnessowej, na której opieramy nogi przy wykonywaniu skłonu.
  • Rowerek górski.
  • Przysiady z wykorzystaniem taśm treningowych.
  • Wiosłowanie, czyli ćwiczenie polegające na podnoszeniu ciężarków lub sztangi, ewentualnie rozciąganiu gumy w odpowiedniej pozycji. Aby poprawnie wykonać figurę ustaw stopy na szerokości bioder, kolana skieruj w na zewnątrz i pochyl wyprostowane plecy w kierunku podłogi. Napnij taśmę umieszczoną na wysokości łokci i podnieś ręce do góry. Jeśli posiadasz hantle, umieść je w dłoniach i podnoś do góry w taki sposób, aby łokcie lekko przylegały do ciała.

Ile powtórzeń powinniśmy wykonać?

Jeśli tylko pozwala nam na to kondycja, starajmy się zrobić jak najwięcej powtórzeń konkretnego ćwiczenia. Trening nie jest na określony czas - polega na jakości i ilości, a nie szybkości i czasie. Ważne natomiast, aby doprowadzić go do końca, czyli kiedy nie czujemy się na siłach, aby wykonać kolejne powtórzenie. Choć ćwiczenia z powodzeniem zrobimy bez dodatkowego sprzętu, dodatkowym plusem będzie przeprowadzenie treningu z ciężarkami lub gumą treningową - nie są do drogie akcesoria, a z powodzeniem pomogą nam szybciej wzmocnić mięśnie.

Zobacz wideo Fitness fight na mięśnie brzucha
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.