Jak spalić 500 kalorii w pół godziny? Wykonuj te ćwiczenia i zobacz efekty

Szybkie spalenie tłuszczu jest celem wielu przeprowadzanych treningów. Dzięki tym ćwiczeniom w trzydzieści minut możesz się pozbyć nawet 500 zbędnych kalorii.

Ćwiczenia w domu mogą być tak samo efektywne, jak treningi na porządnie wyposażonej siłowni. Jeżeli twoim celem jest spalenie nadprogramowych kalorii, ten zestaw ćwiczeń sprawdzi się idealnie. Podczas treningu skup się, aby każdy ruch wykonać  z użyciem odpowiedniej siły - tylko wtedy ćwiczenia przyniosą pożądane efekty.

500 kalorii w pół godziny - trzy sprawdzone sposoby

Trening z interwałami

Najszybsze spalanie kalorii następuje podczas treningu interwałowego. Ten rodzaj aktywności fizycznej nastawiony jest na dużą intensywność oraz różnorodność wykonywanych ćwiczeń, dzięki czemu angażowanych jest do pracy wiele mięśni, co przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Podczas treningu łącz ze sobą bieganie, ćwiczenia cardio oraz marsz siłowy. 

Wspinaczka po schodach

Wchodzenie i schodzenie po schodach przy jednoczesnym wykonywaniu podnoszeń hantli to doskonała forma na domowe ćwiczenia. Trening możemy wykonać również przy wykorzystaniu steppera. Pamiętajmy o mierzeniu czasu i krótkich przerwach. pomiędzy kolejnymi seriami.

Interwałowa jazda na rowerze

Jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami rowerów stacjonarnych, skupmy się na kolejnych seriach, podczas których w pełni poświęcamy się ćwiczeniu bez robienia przerw, które robimy co określoną liczbę minut. W ten sam sposób możemy jeździć na tradycyjnym rowerze - przez określony czas utrzymujmy szybsze tempo.

Ćwiczenia plyometryczne

Ćwiczenia polegają na wzmocnieniu mięśni poprzez ich naprzemienne rozciąganie i kurczenie. Do najczęściej polecanych figur z zakresu tych treningów zaliczamy:

  • przeskoki z boku na bok;
  • skoki przez skrzynkę lub ławę;
  • wskoki na skrzynię lub stopień;
  • przysiady z wyskokiem w górę;
  • pompki z klaśnięciem;
  • burpees.

Ćwiczenia plytometryczne doskonale sprawdzą się, jako uzupełnienie każdego treningu. Ich główną zaletą jest wzmocnienie mięśni, co pomoże przy uprawianiu wielu sportów. Dodatkowo, w szybkim tempie spalają zbędne kalorie.

Zobacz wideo Interwałowy trening odchudzający
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.