Dziesięć powodów, dla których warto postawić na spacer. Chodzenie możesz potraktować jako trening

Chodzenie to czynność, której zwykle nie rozpatrujemy w kategoriach treningu. Istnieje jednak wiele korzyści płynących ze spacerowania, dlatego warto dodać tę aktywność do codziennej rutyny.

W dzisiejszym świecie nie zawsze możemy pozwolić sobie na dłuższe spacery, jednak kontrolujmy swoje wybory. Jeśli nie musimy jechać samochodem, wyjdźmy nieco wcześniej i dojdźmy do celu na własnych nogach. Wprowadzenie nawet drobnych zmian może przynieść wiele korzyści.

Powody, dla których warto wybrać spacer - spala kalorie

Godzina chodzenia dziennie potrafi przyczynić się do spalenia ponad trzystu kalorii. Oczywiście liczba ta jest zależna od tempa spacerowania, a także podłoża, po którym stąpamy - więcej kalorii spalimy, wchodząc pod górę niż na płaskim terenie.

Powody, dla których warto wybrać spacer- nie wymaga sprzętu

Chodzenie jest formą aktywności, do podjęcia której nie potrzebujemy specjalnych butów (jak w przypadku biegania), sportowej odzieży do ćwiczeń i właściwie żadnego sprzętu. Na spacer możemy pójść w każdej chwili bez większego przygotowania.

Powody, dla których warto wybrać spacer - pomaga obniżyć poziom cukru we krwi

To dobra wiadomość dla osób mających problemy ze skokami cukru. Nawet piętnaście minut spaceru po posiłku może przyczynić się do obniżenia poziomu cukru we krwi

Powody, dla których warto wybrać spacer - korzystnie wpływa na nastrój

Chodzenie to doskonały sposób na oczyszczenie głowy z nadmiaru myśli. Jednocześnie pomaga złagodzić lęk, złe nastroje i depresję. W sytuacjach, kiedy treningi wydają się zbyt dużym wysiłkiem, spacer może okazać się najlepszym wyborem.

Powody, dla których warto wybrać spacer - poprawia trawienie

Spacer jest skutecznym sposobem na podkręcenie trawienia po przejedzeniu. Chodzenie poprawia krążenie w całym układzie trawiennym i zwiększa się perystaltyka jelit. Już kilka minut spaceru może przynieść odczuwalną poprawę i zapewnić ulgę przeciążonemu żołądkowi.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.