Trzy ćwiczenia, które doskonale działają na dolne mięśnie brzucha. Ich wykonanie jest niezwykle proste

Wyrzeźbienie mięśni brzucha jest marzeniem wielu kobiet. W jaki sposób zadziałać również na jego dolne partie? Te ćwiczenia przyspieszą kształtowanie pożądanej sylwetki.

Płaski brzuch z zarysowanymi mięśniami często jest celem naszych treningów. Na czym polegają ćwiczenia, które skupiają się na jego dolnych partiach? Ta część jest zwykle najtrudniejsza do wytrenowania. Istnieje jednak zestaw prostych i znanych figur, które pozytywnie wpływają na dolne partie brzucha i pozwalają je wzmocnić.

Trzy ćwiczenia, które przy okazji angażują dolne mięśnie brzucha

W trakcie treningu pośladków czy ramion możemy wykonać takie figury, które wpłyną jednocześnie na dolny odcinek brzucha. Te trzy ćwiczenia bez problemu wykonasz w domu - są proste do powtórzenia i nie wymagają specjalnego sprzętu.

Mostek pośladkowy 

Zacznij od położenia się płasko na plecach, ręce opierając po bokach ciała i uginając w kolanach nogi. Stopy powinny twardo opierać się o podłogę i być rozstawione mniej więcej na szerokość bioder. Ściśnij pośladki i wypychając się za pomocą pięt, unieś się do góry, w taki sposób, aby utworzyć ukośną linię od ramion do kolan. Przytrzymaj pozycję i delikatnie wróć do pozycji startowej. Jeżeli chcesz jeszcze bardziej wzmocnić efekt, unieś jedną wyprostowaną nogę w górę, prostopadle do podłogi.

Deska z poślizgiem

Do tego ćwiczenia potrzebujesz ręcznika lub śliskich skarpetek, które umieszczasz pod stopami. Na początek przyjmij pozycję klasycznego planku. Następnie za pomocą rąk, przesuwaj ciało do przodu i do tyłu, wykonując ślizg na ręcznikach lub skarpetkach. Pamiętaj o napiętych mięśniach brzucha.

Wspinaczka górska

To klasyczne ćwiczenie, które niesamowicie wzmacnia kondycję, doskonale działa również na dolne partie brzucha. Przyjmij pozycję deski, następnie w szybkim tempie podciągaj naprzemiennie kolana do ramion, znajdujących się po przeciwnej stronie.

Zobacz wideo Ulubione ćwiczenia Joanny Jóźwik
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.