Kazimierz Marcinkiewicz szczerze o swojej diecie. "Sylwetka jest produktem ubocznym"

Kazimierz Marcinkiewicz od dawna podkreśla, jak ważną rolę odgrywa prowadzenie zdrowego trybu życia. Polityk uprawia wiele sportów, a ostatnio na Instagramie opowiedział o swoim podejściu do diety.

Kazimierz Marcinkiewicz chętnie udziela się w sieci i prowadzi kanały społecznościowe, gdzie często motywuje obserwatorów do zmiany trybu życia. Były premier jest bardzo aktywny fizycznie i z niecierpliwością czekał na możliwość wyjścia na basen, który został zamknięty z powodu obostrzeń związanych z koronawirusem. Marcinkiewicz przestrzega też specjalnych zasad żywieniowych, o których poinformował na Instagramie.

Kazimierz Marcinkiewicz o diecieKazimierz Marcinkiewicz o diecie Kazimierz Marcinkiewicz - Instagram

Kazimierz Marcinkiewicz o roli odpowiedniej diety

Polityk zaznacza, że zdrowe odżywianie jest niezwykle ważne w jego życiu, choć początki związane z przestawieniem swoich starych nawyków były trudne. Marcinkiewicz zaznacza jednak, że nasze ciała mają niesamowitą zdolność przystosowywania się do nowych warunków:

Wystarczy kilka tygodni przymusu, by nowe zdrowe potrawy zaczęły smakować, bo kubki smakowe szybko przyzwyczajają się do nowego. Początkowo nie mogłem zdzierżyć wody z kranu, dziś smakuje mi idealnie i ile plastiku wyeliminowane

- wyznał na Instagramie były premier. Marcinkiewicz zaznacza, że szczupła sylwetka to tak naprawdę "produkt uboczny" zdrowego trybu życia - najważniejszą zauważalną zmianą po wprowadzeniu innych zasad odżywiania jest poprawa samopoczucia i zdrowia oraz lepsza sprawność fizyczna. Jak wygląda dieta pana Kazimierza?

Kazimierz Marcinkiewicz stosuje post przerywany

Polityk wyznał, że chce zrzucić jeszcze dwa kilogramy. W tym celu z diety wyeliminował cukier. Do absolutnego minimum ograniczył mięso, przetworzoną żywność oraz używki. Codziennie spożywa dużo warzyw i owoców, a zamiast smażyć potrawy wybiera pieczenie. Wypija też co najmniej dwa litry wody. Metodą na utrzymanie wagi jest też zastosowanie 12-godzinnej przerwy między ostatnim i pierwszym posiłkiem. Tę samą metodę stosuje wiele polskich i zagranicznych gwiazd.

Zobacz wideo Agnieszka Radwańska o swojej diecie
Więcej o: