Monika Mrozowska ćwiczy jogę na tarasie, a my sprawdzamy treningowe trendy. Czym jest hot joga? Czy pomoże nam schudnąć?

Monika Mrozowska od wielu lat jest fanką jogi. Swoją pasją zaraża dzieci, przyjaciół oraz instagramowych obserwatorów. Pojawia się coraz więcej odmian tego treningu. Jednym z najnowszych trendów jest hot joga - na czym polega?

Monika Mrozowska promuje zdrowy tryb życia i namawia do wypróbowania treningów jogi, które mogą nam przynieść szereg różnych korzyści. Ćwiczenie pozytywnie wpływa zarówno na rozwój fizyczny, jak i psychiczny. Na świecie można znaleźć wiele różnych odmian tej specyficznej sportowej dyscypliny. Jakie są najnowsze trendy?

 

Monika Mrozowska zachęca do ćwiczenia jogi

Aktorka jest niezwykle rozciągnięta, a regularne ćwiczenia pomagają jej w utrzymaniu kondycji. W ostatni weekend Mrozowska po raz kolejny oddała się swojej pasji, a wspólną sesję jogi przeprowadziła na tarasie. Na nagraniu widzimy Monikę z koleżanką z planu "Rodziny zastępczej", która grała jej przyrodnią siostrę. Misheel Jargalsaikhan oraz Mrozowska świetnie spędziły czas na odprężającym treningu. Joga staje się coraz popularniejsza, a śledząc trendy można wyłapać jej coraz nowsze odmiany.

Na czym polega hot joga?

Hot joga to nic innego, jak wykonywanie asanów w pomieszczeniu, gdzie panuje wysoka, osiągająca nawet 40 stopni, temperatura. Ćwiczenie w takich warunkach ma na celu wzmocnienie efektów treningów. Dzięki podwyższonej temperaturze dla niektórych uczestników będzie prościej wykonać wiele asanów, ze względu na zwiększoną gibkość ciała. Zajęcia trwają 90 minut i skupiają się na wykonywaniu balansujących pozycji, które wzmacniają nasze ciało.

Czy hot joga przyspiesza odchudzanie?

W sieci możemy znaleźć informacje na temat tego, że ta odmiana jogi szybciej pomoże nam pozbyć się zbędnych kilogramów. Jak to wygląda w rzeczywistości? Według specjalistów wypowiadających się dla "Popshugar" nie ma różnicy w spalaniu kalorii pomiędzy zwykłą a hot jogą. Liczba kalorii, które spalimy, zależy od wysiłku, jaki włożymy w nasz trening. Każda forma tej formy aktywności fizycznej pomoże w schudnięciu, jeśli ćwiczymy z odpowiednią intensywnością. 

Zobacz wideo JOGA w domu dla początkujących
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.