Jak wykorzystać roller podczas domowych treningów? To sprytny sprzęt, który wzmocni efekty wykonywanych ćwiczeń

Wałki do masażu mogą stać się pomocnym akcesorium podczas samodzielnych ćwiczeń w domu. Z ich wykorzystaniem przeprowadzimy porządny trening całego ciała.

Domowe treningi będą dużo bardziej przyjemne i efektywne, jeśli włączymy do ćwiczeń podstawowy ekwipunek. Rollery, czyli wałki do masażu, nie są drogim akcesorium, a pomogą nam w wykonaniu wielu figur. Jak z nimi ćwiczyć? Oto przykładowe zajęcia z ich wykorzystaniem.

 

Foam roller - dlaczego warto z niego skorzystać? 

Agi Falenta jest instruktorką pilatesu, która przekazuje na instagramowym profilu ogrom wiedzy. Trenerka poleciła niedawno wykorzystanie wałka do masażu podczas domowego treningu. Polecany przez nią foam roller, czyli piankowy wałek, wykorzystywany jest również do ćwiczeń. Relaksujące masowanie mięśni z jego pomocą pomaga się rozluźnić oraz zregenerować po intensywnych zajęciach. Wałek poprawia ich elastyczność oraz kurczliwość. Foam roller jest polecany przez fizjoterapeutów w roli uzupełnienia ćwiczeń. Wałek oprócz dobrego masażu może nam pomóc przy wykonywanym treningu.

Domowy trening z rollerem

Agi Falenta często na swoim Instagramie zamieszcza filmy instruktażowe z wykorzystaniem piankowego wałka. Na nowym nagraniu widzimy zestaw 10 prostych ćwiczeń, które wykonujemy leżąc na macie. Z rollerem możemy wykonać brzuszki czy unoszenia rąk przy napiętych mięśniach brzucha. Bardzo ważne jest, aby roller nie zmieniał pozycji, w jakiej go umieściliśmy. Elementy pilatesu pokazane przez trenerkę pomogą nam również na kręgosłup - to ćwiczenia polecane zwłaszcza dla osób, które spędzają dużo czasu w pozycji siedzącej. Trening tylko wygląda na prosty - aby poprawnie wykonać wszystkie figury z powyższego nagrania trzeba porządnie spiąć mięśnie!

Zobacz wideo Fitness fight na mięśnie brzucha
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.