Szukasz zamiennego treningu dla cardio? Zestaw ćwiczeń AMRAP Dagmary Wawrzyniak do idealna propozycja

Efektywny trening nie musi ograniczać się do specjalistycznego sprzętu oraz zajęć na siłowni. Dagmara Wawrzyniak podzieliła się nową propozycją ćwiczeń, które z powodzeniem wykonamy samodzielnie w domu.

Znana trenerka udowadnia na Instagramie, że do ćwiczeń wystarczą odpowiednia motywacja, systematyczność oraz rzetelność. Zadowalające efekty przynoszą nie tylko zajęcia na siłowni, gdzie mamy dostęp do wielu akcesoriów. Wawrzyniak zaznajamia swoich obserwatorów  z 20-minutowym treningiem, który nie wymaga specjalnego sprzętu.

 

Dagmara Wawrzyniak namawia do wypróbowania treningu AMRAP

Pod tajemniczym skrótem AMRAP kryje się "As much reeps/rounds as possible" - technika treningu polega na wykonaniu takiej liczby powtórzeń, ile jesteśmy w stanie. Zestaw Dagmary z powodzeniem może nam zastąpić finisher, czyli ćwiczenia cardio. Wawrzyniak proponuje następujący dwudziestominutowy zestaw:

  • 30 lunges, czyli wykroków (trenerka proponuje wykonanie w zamian wykroków w miejscu, 30 powtórzeń to łączna liczna na obie nogi). 
  • 30 air squats -  przysiady bez obciążenia zewnętrznego (alternatywną wersją jest wykonanie 30 przysiadów z wyskokiem w miejscu)
  • 30 burpees (ćwiczenie często jest nazywane „padnij-powstań" i polega na sekwencji czterech prostych ruchów). 

Trenerka instruuje, aby podczas przyjętych dwudziestu minut zrobić jak najwięcej pełnych rund pokazanego zestawu ćwiczeń. W trakcie treningu możemy robić przerwy - te zajęcia nie polegają na wykonaniu każdej pozycji bez żadnej przerwy. Dopasowujemy tempo do swoich możliwości.

Z czasem Twoja kondycja się poprawi i zrobisz więcej rund. Celem oczywiście jest zrobić ich jak najwięcej. Poziom intensywności dopasujcie do swojego aktualnego stopnia zaawansowania. Jeśli dopiero zaczynacie - na spokojnie! Skupcie się na dokładnym wykonaniu każdego ćwiczenia

- zachęca Dagmara. Wawrzyniak na opublikowanym nagraniu dokładnie pokazała, jak wygląda poprawne wykonanie każdego z polecanych ćwiczeń. Taki trening z pewnością pomoże nam zadbać o kondycję i spalić zbędne kalorie - jeżeli przeprowadzamy go z odpowiednią częstotliwością.

Zobacz wideo Karolina Gilon pokazała domowe ćwiczenia na brzuch
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.