Masz problem z zatrzymywaniem się wody w organizmie? Anna Lewandowska ma na to kilka sprawdzonych sposobów

Anna Lewandowska zauważyła, że po drugiej ciąży problem z zatrzymywaniem się wody w organizmie przybrał na sile. Trenerka podzieliła się swoimi sposobami na radzenie sobie z tą powszechną dolegliwością.

Anna Lewandowska przyznała się, że jej ciało ma tendencję do nadmiernego gromadzenia wody. Problem ten po drugiej ciąży stał się jeszcze bardziej widoczny. Celebrytka udostępniła na Instagramie sposoby, dzięki którym radzi sobie z tą przypadłością.

 

Anna Lewandowska o ulubionych metodach na gromadzenie się wody w organizmie

Ta dolegliwość dotyczy wielu kobiet i często narasta po urodzeniu dziecka. Zbyt duża ilość wody w organizmie powoduje opuchliznę oraz dużo gorsze samopoczucie. Jak sobie pomóc i zminimalizować problem? Trenerka zdradziła sposoby, które przynoszą pożądane rezultaty. 

Pamiętaj o piciu wody

Lewandowska przypomina, aby pić wodę w ilości od dwóch do trzech litrów dziennie, najlepiej w regularnych odstępach.

Odpowiedni wypoczynek

Jeżeli czujemy, że posiadamy zbyt dużo nagromadzonej wody połóżmy się i unieśmy nogi powyżej tułowia. Możemy sobie też zafundować kąpiel w letniej wodzie i olejku lawendowym oraz dodać sól - ta mieszanka nie tylko nas odpręży, lecz także pomoże w pozbyciu się nadprogramowych ilości płynów.

Zbilansowana dieta

Anna podkreśla, aby starannie pilnować odpowiedniej masy ciała, co zmniejszy ryzyko wystąpienia obrzęków. W naszej diecie powinno znaleźć się mniej soli oraz odpowiednio duże ilości magnezu oraz witaminy B6. Warto również od czasu do czasu wypić pokrzywę.

Aktywność fizyczna

Do ćwiczeniowej rutyny włączcie 50 krążeń kostkami u stóp oraz nadgarstkami co godzinę. Trenujcie regularnie, zaplanujcie codzienny spacer. Unikajcie też przebywania zbyt długo w jednej pozycji.

Zadbaj o ciało

Korzystaj wyłącznie z pończoch bezuciskowych, które znajdziesz np. w sklepach ortopedycznych. Unikaj zbyt długiego przebywania na słońcu oraz wysokich temperatur np. podczas kąpieli. Ograniczcie do minimum korzystanie z sauny.

Zdrowy sen

Podczas snu organizm regeneruje się najszybciej. Zadbaj o to, aby porządnie się wyspać. Czujesz zmęczenie w ciągu dnia? Jeśli masz taką możliwość utnij sobie krótką drzemkę.

Zobacz wideo Anna Lewandowska przeprowadziła z małą Klarą wspólny trening
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.