Ewa Wachowicz uwielbia nordic walking. "To chyba jedna z moich ulubionych form ruchu!"

Ewa Wachowicz podzieliła się informacją na temat swojej ulubionej formy aktywności fizycznej. Nordic walking stał się już jej codziennością.

Nordic walking to popularna forma aktywności fizycznej, która angażuje do pracy całe ciało. Nie wymaga specjalnego przygotowania i jest odpowiednia dla osób w każdym wieku i na różnych poziomach sprawności. Opiera się na wykorzystaniu specjalnie zaprojektowanych kijków, które pozwalają na odpychanie się podczas chodzenia przy pomocy górnych partii ciała.

Ćwiczenia z kijkami obejmują zarówno delikatne spacery, jak i te treningowe, które są uznawane za sposób na poprawę kondycji, utratę zbędnych kilogramów i ujędrnienie całego ciała.

Ewa Wachowicz postawiła na nordic walking

Na instagramowym profilu Ewy Wachowicz pojawiło się zdjęcie ze spaceru z kijkami. Dziennikarka wyznała, że ta forma aktywności fizycznej bardzo przypadła jej do gustu.

Lubię chodzenie z kijami! To chyba jedna z moich ulubionych form ruchu! Nawet po ciężkich dniach, nagraniach, mobilizuję się do aktywności! - napisała pod zdjęciem Ewa Wachowicz.

Trzeba przyznać, że ten rodzaj aktywności wręcz sprzyja relaksowi na świeżym powietrzu. Jest więc idealnym sposobem na połączenie przyjemnego z pożytecznym. Wystarczy odrobina motywacji, samodyscypliny i systematyczności.

 

Zdjęcie Wachowicz skomentowała Beata Tadla, która przyznała, że "ma to samo". Pojawiły się też zdania fanek nordic walkingu:

Ja też kocham przechadzki z kijkami
Kiedy tylko mogę, to idę na kijki. I tylko polne drogi i las, cisza, spokój. Czysta przyjemność
Ja też bardzo lubię tę formę aktywności. W tym roku jednak zaniedbałam się. Dzisiaj postanawiam ruszyć.

Zobacz, jak Joanna Moro ćwiczy w domu z córką

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.