Pięć wskazówek dotyczących treningu cardio, które pomogą ci uzyskać lepsze efekty w krótszym czasie

Ćwiczenia cardio stanowią nieodłączną część rutyny treningowej osób, którym celem jest zrzucenie kilogramów, ale nie tylko. Dzięki tym poradom osiągniesz swój cel znacznie szybciej i skuteczniej.

Trening cardio to doskonały sposób na poprawę wydolności organizmu i pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Aby skutecznie ćwiczyć interwały, warto stosować się do tych kilku wskazówek.

Porady dotyczące treningu cardio, które wpłyną na efekt końcowy

1. Manipuluj intensywnością

Zwrócenie uwagi na tętno pomoże ci nie tylko zapobiec obrażeniom, ale także sprawi, że trening będzie o wiele bardziej skuteczny. Poświęć pierwsze dziesięć minut ćwiczeń na stopniowe zwiększanie tempa aż do najwyższych obrotów, a następnie obniż je.

2. Nie pozwól wkraść się rutynie

Częste zmiany form treningu cardio pomogą zapobiec nudzie i przyniosą lepsze efekty. Możliwości jest wiele. Możesz postawić na bieganie, kolarstwo, wioślarstwo czy sztuki walki. Grunt, aby ciało się nie przyzwyczaiło. Spróbuj je zaskoczyć, a zaskoczy cię wynik.

3. Zmierz sobie czas

Jeśli zależy ci na spaleniu tkanki tłuszczowej, najlepiej będzie jeśli utrzymasz umiarkowany lub intensywny wysiłek przez co najmniej pół godziny. Niektórzy twierdzą, że ciało zaczyta korzystać z zasobów tłuszczu już po dwudziestu minutach ćwiczeń cardio, jednak wszystko zależy od osoby.

4.  Spróbuj treningu na czczo

Niektórzy twierdzą, że najlepsze efekty daje wykonanie ćwiczeń cardio jeszcze przed śniadaniem. Wtedy to organizm czerpie bezpośrednio z tłuszczu zamiast wykorzystywać energię ze spożytego wcześniej posiłku. Pamiętaj jednak, by obserwować swój organizm. Nie wszystkim służą poranne treningi.

5. Pamiętaj o rozgrzewce

Absolutnie za każdym razem należy rozgrzać ciało przed rozpoczęciem treningu cardio. Mogą to być najbardziej podstawowe ćwiczenia rozciągające w połączeniu z treningiem o niskiej intensywności. Daj sobie czas na zwiększenie tempa, by organizm mógł się dostosować.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.