Jak poprawnie przeprowadzić trening w domu? Kayla Itsines pokazuje na nagraniu najczęściej popełniane przez nas błędy

Samodzielne ćwiczenia w domu wymagają mobilizacji oraz wiedzy, jak je wykonać poprawnie. W tym może nam pomóc nagranie Kayli Itsines. Trenerka pokazała kilka najpopularniejszych błędów.

Błędy podczas treningów zdarzają się bardzo często. Zwłaszcza wtedy, kiedy nie mamy zbyt dużego doświadczenia i ćwiczymy samodzielnie. Niepoprawne wykonywanie poszczególnych figur może spowodować, że nasze treningi nie będą przynosić zamierzonych efektów. Skutkiem ubocznym mogą być również kontuzje. Z tych powodów warto przyjrzeć się, w jaki sposób wykonujemy ćwiczenia.

 

Kayla Itsines przedstawia najczęściej popełniane błędy podczas treningów

Istnieje pewien zbiór popularnych błędów, które popełniamy podczas domowych ćwiczeń. Znana trenerka postanowiła zwrócić na nie uwagę i pokazać, jak w prosty sposób ich uniknąć.

Poprawnie trenując poprawiasz swoją formę z tygodnia na tydzień. Niezależnie od tego, czy ćwiczysz od kilku lat czy od niedawna - zawsze jest miejsce i czas na poprawę

- zachęca na Instagramie Kayla. Oto trzy ćwiczenia, przy których najprościej o pomyłkę.

Skoki na krzesło

Umieść stopę na środkowej części krzesła, gdzie jest najbardziej stabilne. Pięta nie powinna wychodzić za krawędź krzesła. Postaraj się trzymać proste plecy i nie ruszać ramionami na boki. Głowa i twarz powinny zostać skierowane przed siebie. Ćwicz w spokojnym tempie, aby zachować równowagę.

Przysiady

Stopy rozstaw na szerokość barków, palce u stóp skieruj lekko na zewnątrz. Zegnij kolana, a następnie opuść biodra, aby tym samym opuścić ciało. Kolana utrzymuj w jednej linii z palcami u stóp. Pilnuj, aby kolana kierowały się na zewnątrz, a nie do środka.

Wiosłowanie sztangą w opadzie tułowia

Nogi rozstaw na szerokość barków i lekko ugnij kolana. Pochyl tułów pod kątem 45 stopni, utrzymując napięte plecy w neutralnej pozycji. Powoli wykonuj podciągnięcia sztangi, unikając kołysania ciałem. Ruch unoszenia ciężaru powinien być płynny i powolny, bez szarpnięć. Nie unoś łokci zbyt wysoko - w ten sposób ryzykujesz kontuzją. 

Zobacz wideo Interwałowy trening odchudzający
Więcej o:
Copyright © Agora SA