Jak poprawnie wykonać ćwiczenie Supermana? To doskonały trening dla naszych pleców

Superman znany jest również pod pseudonimem człowieka ze stali. Ćwiczenie nawiązujące do tego superbohatera pomoże ci we wzmocnieniu pleców. Trenuj regularnie - mocne mięśnie gwarantowane!

Regularne wykonywanie odpowiedniego treningu na plecy jest niezwykle ważne. Wiele z nas spędza większość dnia w pozycji siedzącej, co może poważnie odbić się na naszym zdrowiu. Ćwiczenie znane pod nazwą Superman jest jednym z najlepszych sposobów na wzmocnienie mięśni pleców. 

 

Ćwiczenie Supermena - na czym polega?

Aby poprawnie wykonać figurę, połóż się brzuchem na macie. Następnie postaraj się unieść szyję, głowę, ręce i nogi do góry - dzięki temu wyglądasz, jakbyś unosił się w powietrzu. Figurę polecają specjaliści - jest prosta w wykonaniu, nie wymaga dodatkowego sprzętu, a dobrze wykonana przynosi same korzyści i angażuje do pracy wiele mięśni jednocześnie. Ćwiczenie Supermana wzmacnia mięśnie rdzenia, czyli te zlokalizowane z boków, przodu i tyłu naszego tułowia. Ruch angażuje również trudno dostępne mięśnie, znajdujące się z tyłu ramion oraz nóg. Regularne powtarzanie ćwiczenia pomoże nam na obolałe od pracy w pozycji siedzącej plecy.

Ćwiczenie Supermana - najczęściej popełniane błędy

Chociaż ćwiczenie jest proste do wykonania, bardzo często popełniamy drobne błędy. Czego należy unikać podczas treningu?

  1. Wykonujemy ruch za szybko - Ćwiczenie Supermana robimy w wolnym tempie, trzymając sekundę lub dwie ułożenie ciała na przyjętej wysokości, pomału osiągając docelową wysokość.
  2. Patrzymy w górę - Jeżeli staramy się podczas ćwiczenia zobaczyć sufit, następnego dnia możemy się spodziewać bólu w szyi. Pamiętajmy, aby nie odrywać wzroku od podłogi podczas całego treningu.
  3. Wstrzymujemy oddech - Przez całe ćwiczenie nie zapominamy o prawidłowym wdechu i wydechu. Wstrzymanie oddechu powoduje, że nie ćwiczymy wydajnie i prawidłowo.
  4. Trenujesz na twardej powierzchni - figura wymaga wciśnięcia bioder w ziemię podczas podnoszenia rąk i nóg. Dlatego ważne jest, aby ćwiczyć na macie lub innej miękkiej powierzchni, aby uniknąć zranienia kości biodrowych.
  5. Zbyt wysoko unosisz kończyny - Jeżeli wyciągniesz ręce i nogi zbyt wysoko możesz zbyt mocno napiąć mięśnie w dolnej części pleców. Dlatego podczas podnoszenia i opuszczania kończyn spróbuj lekko je ugiąć - zmniejszysz ryzyko wystąpienia potreningowych bólów. 
Zobacz wideo Karolina Gilon pokazała domowe ćwiczenia na brzuch
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.