Tracisz wagę, ale na brzuchu wciąż pozostaje niechciana oponka? Zobacz, jak pozbyć się nadprogramowego tłuszczu

Często występującym problemem przy odchudzaniu jest pozostająca na brzuchu warstwa tłuszczu, mimo że nasze ciało traci na wadze. Dlaczego tak się dzieje i jak sobie pomóc?

Zdrowy tryb życia, treningi, dieta, waga leci w dół - tylko dlaczego na naszym brzuchu wciąż widzimy oponkę? Ciało nie zrzuca zbędnych kilogramów z konkretnych części, dlatego nieproporcjonalne chudnięcie jest częstym zjawiskiem. Istnieje jednak kilka trików, które mogą pomóc, aby razem z nadwagą pożegnać również oponkę.

Dlaczego nie możesz schudnąć z brzucha?

Dlaczego bardzo często tak trudno jest pozbyć się tłuszczu z tej części ciała? Specjaliści podkreślają, że gromadzenie się zbędnych kalorii na brzuchu może być skutkiem stresu, uwarunkowań genetycznych oraz insulinoodporności. To trzy najczęstsze przyczyny otyłości brzusznej. Jak nasze odżywianie może pomóc lub przeszkodzić w zlikwidowaniu oponki? Okazuje się, że niewłaściwe podejście do diet odchudzających może powodować wiele problemów z nagromadzonym na brzuchu tłuszczem. Bardzo ważne jest to, aby wybrać model odżywiania właściwy dla naszego ciała.

Dla przykładu: dieta niskowęglowodanowa przyspieszy utratę wagi, ale dzieje się tak z powodu utraty wody z glikogenu w mięśniach, a nie tłuszczu

- zauważa w rozmowie z "Popshugar" trenerka Cassie Lambert. Dlatego jeśli chcemy efektywnie schudnąć, zwróćmy się o pomoc do specjalisty, który naprowadzi nas na odpowiednią dla naszego organizmu ścieżkę.

Dieta na płaski brzuch

Jak choć trochę wpłynąć na to, aby chudnąć w miarę proporcjonalnie ze wszystkich partii ciała? Dietetyk Amy Shapiro przygotowała dla "Popsugar" listę zmian, jakie powinny zajść w naszej diecie:

  • Jedz do momentu, aż czujesz się niedojedzony. Unikaj sytuacji, gdy czujesz się wręcz zapchany posiłkami.
  • Jedz produkty bogate w błonnik. Włącz do diety warzywa, produkty pełnoziarniste, jagody oraz jabłka.
  • Pij dużo wody i unikaj wszystkich słodzonych napojów.
  • Unikaj smażonych potraw.
  • Unikaj tak bardzo, jak to możliwe przetworzonej żywności.
  • Ogranicz spożywanie serów. 

Kilka niewielkich zmian w połączeniu z dobrze dobranym menu oraz ćwiczeniami pomoże nam w budowaniu szczupłej i zdrowej sylwetki.

Zobacz wideo Odchudzanie full body workout
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.