Trening kickboxingu w domu? Nie potrzebujesz specjalnego sprzętu - wystarczy praca nad odpowiednią techniką

Kickboxing jest jedną z popularniejszych sztuk walki. Do treningów siłownia nie jest niezbędna. Nawet w domowych warunkach możemy zorganizować dobre ćwiczenia.

Trening kickboxingu może nam pomóc w rozładowaniu napięcia. Mimo tego, że z powodu pandemii nasze sportowe możliwości zostały ograniczone, spokojnie możemy poćwiczyć tę sztukę walki w domowych warunkach. Czas spędzony w domu może zaowocować poprawą techniki.

Kickboxing w domu - na co zwrócić uwagę?

Jeżeli zdecydujemy się na domowy kickboxing dobrze jest zwrócić uwagę na kilka aspektów. Samodzielne ćwiczenia powinny skupić się na trzech rzeczach.

Po pierwsze - lepsza technika to mniejsze obrażenia

Według eksperta, który wypowiedział się dla magazynu "Popshugar" na początku powinniśmy się przyjrzeć, w jaki sposób pracują nasze biodra podczas ćwiczeń. W kickboxingu ważne jest, aby biodra pozostały na swojej pozycji - ich obracanie może wywołać kontuzje. Podstawą do poprawnych ruchów i zatrzymań, zdaniem eksperta, jest trening siłowy z takimi elementami jak: przysiady oraz odwodzenie nogi w tył, które wzmacniają biodra. 

Po drugie - poprawna praca nóg i postawa

W kickboxingu bardzo ważne jest odpowiednia praca nóg. Bardzo ważne jest, aby nie krzyżować ze sobą stóp. Ćwiczeniami, które nam pomogą w nabraniu dobrej postawy są skoki na skakance oraz ćwiczenia na drabince.

Po trzecie - ćwicz pozycjonowanie dłoni

Podczas treningu nigdy nie opuszczaj rąk, łokcie zawsze trzymaj blisko ciała. Dłonie powinny osłaniać podbródek i być zaciśnięte w pięści w pozycji obronnej. Jeśli posiadasz piłkę refleksową, czyli tzw. gruszkę bokserską ćwicz pozycję rąk z jej wykorzystaniem - staraj się osłonić twarz przed potencjalnym ciosem.

Zobacz wideo Taekwondo fitness - nowa metoda treningowa, która wysmukla ciało i rzeźbi mięśnie
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.