Joga w trakcie pracy? To możliwe! Rozluźnij plecy i wesprzyj pracę mózgu dzięki tej prostej pozycji

Na instagramowym profilu studia PortalYogi pojawiła się propozycja dla osób pracujących umysłowo. Jogę śmiało można uprawiać w przerwach w trakcie pracy.

Instagram internetowego studia PortalYogi pełen jest motywacji i pomysłów na wykonywanie asan we własnym zakresie. Te najprostsze pozycje sprawdzą się niemal u każdego, szczególnie wśród osób, które wiodą siedzący tryb życia ze względu na pracę.

Joga to dobry sposób na przerwę w pracy

Wiele z nas nawet nie zastanawia się, jak dużo godzin spędza przed ekranem komputera. Tym bardziej nie myśli przez cały czas o trzymaniu korzystnej dla pleców pozycji. Nic dziwnego, że z czasem zaczynają boleć. Z doświadczenia wiemy, że lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego polecamy jogę.

 

Na profilu PortalYogi czytamy, że po każdej przepracowanej godzinie powinno się robić krótką przerwę.

Czas na sesję jogi na krześle! Mam dla Ciebie coś na rozluźnienie placów! To tylko 1 minuta, dzięki, której poczujesz natychmiastową ulgę! Wykonaj to ćwiczenie właśnie teraz! Regularne ćwiczenia mają pozytywny wpływ na pracę mózgu. Już nawet krótki wysiłek fizyczny poprawia naszą pamięć i zdolności poznawcze! Rozluźnij przy tym swoje plecy, zapamiętaj ruch i wykonuj go zawsze wtedy, gdy uznasz, że już czas - czytamy pod najnowszym postem.

Pozycja, którą możesz wykonać przy krześle

Do wykonania prezentowanej pozycji wystarczy krzesło bądź stół. Jak zabrać się za jogę w pracy i skutecznie rozluźnić plecy oraz poprawić funkcjonowanie mózgu? Zacznij od podstaw!

Bardzo prostym, a zarazem skutecznym ćwiczeniem jest wyciągnięcie rąk przed siebie i umieszczenie ich na oparciu krzesła stojącego naprzeciwko. Pozycję należy pogłębiać, rozciągając kręgosłup. Głowę opuścić luźno między barkami. Zostań w tej pozycji tak długo, jak potrzebujesz.

Zobacz jak Julia Wieniawa i Paulina Sykut-Jeżyna ćwiczą jogę w domu:

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.