Kayla Itsines zwraca uwagę na przygotowanie do treningu. Nie chodzi o rozgrzewkę, a harmonogram

Na instagramowym profilu Kayli Itsines pojawił się post dotyczący przygotowania do rozpoczęcia ćwiczeń. Wyznaczenie celu i stworzenie harmonogramu może bardzo wiele wnieść do treningowej rutyny.

Kayla Itsines to słynna trenerka, która chętnie motywuje obserwatorów do działania coraz to nowymi treningami. Przedstawiane przez Kaylę ćwiczenia często nie wymagają specjalistycznego sprzętu, dlatego większość z nich można śmiało wykonywać w domu. Przy takiej trenerce trudno o wymówki, ale przecież o to właśnie chodzi!

Kayla Itsines w swoim instagramowym poście zwróciła uwagę na cel i harmonogram, które należy ustalić jeszcze przed rozpoczęciem przygody z treningami. Wyznaczenie celu sprawi, że będziemy wiedzieć, do czego dążymy, a harmonogram pozwoli iść naprzód, trzymając się wytycznych. Według trenerki plan powinien pasować do codziennej rutyny. Zarezerwuj więc sobie czas z wyprzedzeniem, żeby nic cię nie zaskoczyło.

Harmonogram treningowy Kayli Itsines

Kayla znana jest z wyzwań treningowych, które oparte są na różnorodności. Trenerka w doskonały sposób manipuluje rodzajami i intensywnością, co przynosi niebywałe efekty. Zobacz, jak wygląda jej tydzień podczas najnowszego wyzwania.

Poniedziałek - trening oporowy (nogi)

Wtorek - trening LISS

Środa - trening na górne partie ciała

Czwartek - trening LISS

Piątek - trening całego ciała

Sobota - abs i trening cardio

Niedziela - odpoczynek i regeneracja

Jest to przykładowy plan, z którego korzysta trenerka, jednak ty możesz dopasować konkretne treningi do swoich potrzeb w ciągu dnia w zależności od natłoku obowiązków. 

Warto podkreślić, że każdy z wyżej wymienionych treningów możesz wykonać w domu bez sprzętu lub z minimalnym wyposażeniem, czyli takimi akcesoriami, jak skakanka, hantle czy krzesło. Jednocześnie istnieje możliwość dobrania poziomu trudności ćwiczeń do swojego aktualnego poziomu kondycji.

Nic tylko planować!

Więcej o: