Anita Sokołowska wraca do ulubionego treningu. Jak obecnie wygląda korzystanie ze ścianek wspinaczkowych?

Anita Sokołowska zamieściła wpis na Instagramie, w którym pozdrawia obserwatorów ze ścianki wspinaczkowej. To ulubiony sport aktorki. Jak wygląda korzystanie ze ścianek podczas pandemii?

Podczas stosowania się do obostrzeń na czas pandemii, jedną z trudniejszych rzeczy dla Anity Sokołowskiej była rezygnacja z treningów na ściance wspinaczkowej. Aktorka tęskniła za tym rodzajem aktywności. Gwiazda podzieliła się niedawno zdjęciem na Instagramie informując fanów, że w końcu wróciła do gry. Jak wygląda trenowanie podczas pandemii koronawirusa?

 

Anita Sokołowska cieszy się z powrotu na ściankę

Wróciłam do gry! Było ciężko. Nawet bardzo. Następnego dnia czułam się jakby atakowała mnie grypa - całe ciało drżało ze zmęczenia, ale uśmiech nie schodził mi z buzi ani na momencik. Powroty są bardzo trudne, ale jeśli trenuje się dla siebie i dla przyjemności to nie cel jest ważny, a droga do niego

- wyznała na Instagramie Sokołowska. Wiele tygodni przerwy w ćwiczeniach robi swoje. Nie można jednak odmówić aktorce kondycji - nawet na zdjęciach widać, że Anita świetnie sobie radzi podczas pierwszego od dawna treningu. Czujni obserwatorzy gwiazdy zwrócili się z zapytaniem, czy można już wybrać się na wspinaczkę. Jakie obowiązują zasady?

Powrót na ścianki wspinaczkowej - oficjalne informacje

Na stronie GOV-u pojawił się artykuł dotyczący stopniowego luzowania obostrzeń. Już od 4 maja obowiązują nowe zasady dotyczące korzystania z obiektów sportowych. Wśród zebranych najczęściej zadawanych pytań pojawiło się m.in. o to, czy możliwe jest korzystanie ze ścianki wspinaczkowej stojącej na otwartej przestrzeni. W artykule czytamy:

Tak, jeśli znajduje się ona na terenie wyodrębnionego, otwartego obiektu wymienionego w rozporządzeniu np. stadionu lub boiska. Nie dotyczy to takich obiektów jak parki linowe

- podaje strona GOV-u. Z komunikatów dowiadujemy się również, że dezynfekcji podlega cały sprzęt, który ma styczność z osobami przychodzącymi na zajęcia. Tak jak w przypadku spacerów obowiązuje dystans 2 metrów odległości między ćwiczącymi. Na każdym boisku obowiązuje limit 6 osób plus osoba prowadząca zajęcia. 

Zobacz wideo Klaudia El Dursi pokazuje powrót do trenowania

Trzeci etap odmrażania polskiej gospodarki

18 maja pojawiły się kolejne informacje, dotyczące zasad obowiązujących na obiektach sportowych. Od tego dnia zostały otwarte hale i sale sportowe ze zmniejszoną liczbą osób, które mogą przebywać na ich terenie. 

  • do 300 metrów kwadratowych - 12 osób korzystających i jeden trener;
  • od 301 metrów do 800 metrów kwadratowych - 16 osób korzystających i dwóch trenerów;
  • od 801 metrów do 1000 metrów kwadratowych - 24 osoby korzystające i dwóch trenerów;
  • powyżej tysiąca metrów kwadratowych - maksymalnie 32 osoby korzystające i trzech trenerów.

Wprowadzone zostały również zasady bezpieczeństwa:

  • Obowiązkowa weryfikacja uczestników, zgłaszanie osób, które wchodzą na obiekt.
  • Brak możliwości korzystania z węzła sanitarnego oraz szatni.
  • Dezynfekcja wszystkich urządzeń po każdym ćwiczącym.
  • Korzystanie z własnego sprzętu treningowego lub korzystanie ze sprzętu po dezynfekcji.
  • Obowiązkowa dezynfekcja rąk dla osób wchodzących i opuszczających obiekt.
  • Polskie Związki Sportowe otrzymują szczegółowe wytyczne dotyczące formuły prowadzenia zajęć.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.