Jesteś na diecie i wciąż nie możesz schudnąć? Być może popełniasz jeden z tych błędów

Od dłuższego czasu nie możesz stracić na wadze? Zastosowałaś niezbędne kroki, przeszłaś na dietę i dalej nie widzisz efektów? Sprawdź, jakie mogą być tego przyczyny.

Część z nas doświadczyła kiedyś podobnego problemu - mimo odpowiedniej diety i ćwiczeń nie zauważyłyśmy widocznej redukcji tkanki tłuszczowej. Jeżeli mimo starań wciąż nie widzisz efektów, zwróć uwagę na poniższe czynniki, które mogą utrudniać ci powrót do formy. 

Trzy czynniki, które nie pozwalają ci schudnąć

Nie przywiązujesz wagi do snu

Podczas snu regeneruje się cały organizm. Co jeśli śpisz książkowe osiem godzin i nadal jakość snu pozostawia wiele do życzenia? Czynników wpływających na sen jest wiele - stres, hormony, odpowiednia dieta, używki oraz... sztuczne światło. Jeśli do sypialni przenika światło z telewizorów, lamp czy innych elektronicznych gadżetów narażamy swój organizm na sen o zdecydowanie gorszej jakości. Co ciekawe, badania naukowe opublikowane w "Journal of American Medical Assosation" wykazały, że osoby śpiące przy włączonych telewizorach są bardziej narażone na otyłość i problemy ze zrzuceniem zbędnych kilogramów. 

Dostarczasz za mało białka

Białko w diecie odchudzającej ma niezwykle istotne zadanie. Dostarczenie odpowiedniej ilości tego składnika pomaga na szybsze spalanie zbędnych kalorii. Zjadane białko pomaga spalić więcej kalorii, niż węglowodany i tłuszcz. Białko jest również dłużej trawione, co sprawia, że dłużej czujemy się syci.

Pijesz za mało wody

Odpowiednia ilość wody w organizmie, podobnie jak białko, pomaga w szybszym spalaniu zbędnych kalorii, jednocześnie utrzymując właściwy poziom płynów. Wypicie pół litra wody pomaga w przyspieszeniu metabolizmu o około 30 procent już w ciągu 10-40 minut. 

Zobacz wideo Maja Sablewska szczerze o swojej diecie i wykonywanych treningach
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.