Trzy najlepsze ćwiczenia na spięte ścięgna. Trenuj przez miesiąc i zobacz świetne rezultaty

Jeżeli spędzamy dużo czasu w pozycji siedzącej, mięśnie biegnące wzdłuż kręgosłupa oraz nóg są skrócone, dlatego należy poświęcić trochę wolnego czasu, aby je porozciągać. Ból spiętych ścięgien nie jest niczym przyjemnym - warto o nie zadbać.

Wzmocnione i rozciągnięte ścięgna umożliwiają pełen zakres ruchu i prawidłowe oraz bezbolesne wykonanie wielu ćwiczeń. Dlatego ważne jest, aby wprowadzać do treningowej rutyny również ćwiczenia, które skupiają się na poprawieniu elastyczności ścięgien. Jaki trening poleca ekspert z "Women's Helath"?

Ćwiczenia, które wzmacniają ścięgna

Podczas wykonywania treningu na ścięgna rozluźniamy jednocześnie napięte mięśnie, które wspierają ciało podczas ćwiczeń na nogi. Ten zestaw treningowy możesz wykonać w dowolnym miejscu - świetnie sprawdzi się w domu. Kluczem do poprawnego przeprowadzenia ćwiczeń jest skoncentrowanie się na napinaniu poszczególnych grup ścięgien. Wykonaj poniższe trzy figury przez kwadrans. Zabierz ze sobą ulubioną matę, możesz dla wzmocnienia efektu dołączyć taśmy oporowe lub lekkie ciężarki. Każde ćwiczenie powtórz 15 razy, przejdź do kolejnego i zrób w ten sposób tyle obwodów, ile zdążysz podczas piętnastu minut.

Ćwiczenie 1 

Usiądź na macie z wyprostowanymi nogami. Ręce oprzyj na macie tuż za pośladkami, kierując palce w stronę ciała. Unoś tułów za pomocą rąk, w taki sposób, aby ruch zatrzymał się w momencie, gdy ciało podtrzymujesz na piętach. Przytrzymaj uniesiona biodra przez 3 sekundy i wróć do pozycji wyjściowej.

Ćwiczenie 2

Połóż się na plecach i zegnij nogi w kolanach. Stopy płasko oprzyj na podłodze, rozstawiając je na szerokość bioder. Unieś biodra do góry, ręce rozstaw po bokach na wysokości pośladków. Unoś na przemian zgięte w kolanach nogi, przyciągając je w stronę klatki piersiowej.

Ćwiczenie 3

Przyjmij pozycję klęku podpartego na macie. Umieść hantle lub butelkę z wodą w zgięciu prawego kolana. Uważając, aby nie wypuścić ciężarka, podnoś ugiętą nogę do góry do momentu, aż udo znajdzie się równolegle do podłogi. Po 15 powtórzeniach zmień nogę.

Zobacz wideo Interwałowy trening odchudzający
Więcej o: