Otwarcie siłowni po przerwie spowodowanej koronawirusem. Kiedy zostaną zniesione obostrzenia?

Kiedy wrócimy na siłownie i zajęcia fitness? Każdy miłośnik sportu od dłuższego czasu zadaje sobie to pytanie. Niedługo rozpocznie się kolejny etap wycofywania obostrzeń związanych z koronawirusem.

Już wkrótce czeka nas kolejny czwarty etap odmrażania polskiej gospodarki. Co to oznacza dla siłowni i klubów fitness? Czy będziemy mogli wrócić do ulubionych zajęć? Kiedy zostaną zniesione wprowadzone na czas koronawirusa obostrzenia?

Ruszyło odmrażanie polskiej gospodarki

Stopniowo jesteśmy świadkami znoszenia zaostrzeń, które zostały wprowadzone przez rozszerzającą się na cały świat pandemię COVID-19. W sieci pojawiają się nowe informacje, dotyczące luzowania przyjętych zasad na czas koronawirusa. Co to oznacza dla siłowni i miejsc, w których odbywają się zajęcia sportowe? Niedawno został wprowadzony trzeci etap - pojawiła się możliwość otworzenia salonów fryzjerskich, restauracji, pubów oraz kawiarni. Oczywiście wiązało się to również ze specjalnymi rygorystycznymi zasadami, które obowiązkowo musieli wprowadzić właściciele lokali. Czwarty etap ma zawierać informacje o siłowniach.

Kiedy wrócimy na siłownie?

Czwarty etap odmrażania gospodarki ma za zadanie dopuścić do otworzenia siłowni, klubów fitness oraz instytucji kulturalnych. Wkrótce będzie możliwość wyjścia do kina czy teatru, choć będą obowiązywać zaostrzone zasady bezpieczeństwa. Jak będzie wyglądać powrót na siłownię? Musimy pamiętać, że pozostaną aktualne ograniczenia w liczbie osób przebywających w tym samym pomieszczeniu. Sprzęt do ćwiczeń obowiązkowo będzie dezynfekowany po każdym ćwiczącym. Zakazane będzie korzystanie z pryszniców. Oficjalna data powrotu ma zostać ogłoszona we wtorek 26 maja. Niewykluczone, że zostaną potwierdzone spekulacje, według których czwarty etap odmrażania gospodarki nastąpi pierwszego czerwca.

Zobacz wideo Weronika Rosati motywuje do ćwiczeń w domu
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.