Czym jest yoga wheel? Kasia Bigos pokazuje, w jaki sposób wykorzystać sprzęt do ćwiczeń

Akcesoria treningowe nie tylko urozmaicą nam czas, lecz także wzmocnią efekty wykonywanych ćwiczeń. Yoga wheel to prawdziwy hit na Instagramie - jak wykorzystać do treningu niepozornie wyglądającą obręcz?

Kasia Bigos udowadnia, że ćwiczenia z zakresu jogi mogą stanowić naprawdę niezły wycisk. Instruktorka opublikowała niedawno na Instagramie rozciągający zestaw treningowy, do którego wykorzystuje niepozornie wyglądającą obręcz. Yoga wheel może przynieść wiele korzyści i pomóc przy domowym stretchingu.

 

Czym jest yoga wheel?

Do polecanego przez Kasię treningu będziesz potrzebować tego małego, sprytnego sprzętu; jeżeli uwielbiasz ćwiczyć yoga wheel musi znaleźć się w twoim wyposażeniu. Koło do jogi idealnie nadaje się do treningów rozciągająco-wzmacniających. Przyda się zwłaszcza osobom, które chcą rozpocząć przygodę z jogą, ponieważ pomaga zachować równowagę i właściwą pozycję. Dobrze sprawdzi się również podczas zajęć siłowych, podczas których wzmacnia mięśnie. 

Rozciąganie do szpagatu - propozycja Kasi Bigos

Marzy ci się umiejętność wykonania szpagatu? Wystarczy, że nauczysz się właściwych ćwiczeń rozciągających, które będziesz wykonywać regularnie. Kółko do jogi pomoże ci w ustabilizowaniu poprawnej pozycji. Oto zestaw treningowy, który zaleca Kasia.

Ćwiczenie 1

Połóż się na plecach. Postaw stopy na kółku i staraj się, aby nie upadło na matę. wykorzystując mięśnie brzucha i napięte nogi unieś tułów w górę. Wykonaj kilka powtórzeń.

Ćwiczenie 2

Stań na macie, jedną nogę odchyl do tyłu i postaw stopę na obręczy. Prostuj nogę w tył, rolując jednocześnie stopą kółko. Pamiętaj o ruchu rąk w taki sposób, jaki Kasia pokazała na powyższym nagraniu. Postaraj się, aby stopa nie odłączała się od koła. Zrób kilka powtórzeń i zmień nogę.

Ćwiczenie 3

Umieść obręcz przed sobą i umieść na niej jedną stopę. Delikatnie odchylaj nogę do przodu, rolując koło. W momencie, gdy noga będzie całkowicie prosta w kolanie zatrzymaj ruch i powoli pochyl tułów w stronę stopy. To samo powtórz na drugą nogę. 

Ćwiczenie 4

Wykonaj wypad w przód prawą nogą, umieszczając prawy pośladek na obręczy - w ten sposób wzmocnisz efekty ćwiczenia i zachowasz stabilność. Co kilka sekund staraj się wyprostować lewą nogę. Powtórz to samo na drugą stronę.

Ćwiczenie 5

To ćwiczenie dla nieco bardziej rozciągniętych osób - umieść prawe udo na kółku w taki sposób, aby palce stóp skierować w stronę sufitu. Po przyjęciu równowagi pomału złap prawą stopę prawą ręką. Lewa noga, zgięta w kolanie, powinna znajdować się przed nami, aby zachować stabilność. Przetrzymaj pozycję kilka sekund i zrób to samo na drugą nogę.

Ćwiczenie 6

Stań w lekkim rozkroku. Umieść obręcz przed sobą i oprzyj na niej dłonie. Wykonaj kilka pogłębionych skłonów, utrzymując ręce na kole.

Ćwiczenie 7

Usiądź na macie z wyprostowanymi nogami. Lewą stopę postaw na obręczy. Pochyl tułów do przodu. Przetrzymaj pozycję i powtórz na prawą stopę.

Ćwiczenie 8

Uklęknij i umieść lewą nogę na obręczy. Prostuj nogę w kolanie, jednocześnie rolując koło w przód i w tył. To samo powtórz zmieniając pozycję nóg.

Ćwiczenie 9

Ostatnia propozycja polega na powtórzeniu wszystkich kroków z ćwiczenia ósmego, przy jednoczesnym prostowaniu nogi, znajdującej się z tyłu - to już prawie szpagat!

Zobacz wideo Kasia Bigos: "Narodziny dziecka wszystko zmieniają"
Więcej o: