Chcesz poprawić wygląd ud i pośladków? Te cztery ćwiczenia Edyty Litwiniuk powinny znaleźć się w twoim grafiku

Jeżeli chcemy wyćwiczyć w domu uda i pośladki, z pewnością przyda nam się sprawdzony plan treningowy. Edyta Litwiniuk pokazała cztery ćwiczenia, które pomogą w wyrzeźbieniu tych części ciała.

Edyta Litwiniuk zdecydowała podzielić się na Instagramie przykładowymi ćwiczeniami, które pomogą nam wyrzeźbić pośladki i uda. Regularne wykonywanie tego krótkiego treningu może przyczynić się do wzmocnienia mięśni we wspomnianych partiach ciała.

 

Cztery ćwiczenia Edyty Litwiniuk na uda i pośladki

Trenerka przypomina, aby na wstępie dobrze rozgrzać mięśnie i tym samym poprawnie przygotować się do właściwej części zajęć. Następnie Litwiniuk proponuje cztery ćwiczenia wzmacniające uda i pośladki. Każde z nich wykonujemy przez 30 sekund bez przerwy w trzech lub czterech seriach.

W pierwszym ćwiczeniu może pomóc nam inny domownik. Przez pół minuty wykonujemy klasyczne przysiady. Postarajmy się zrobić jak najwięcej powtórzeń. 

Ćwiczenie 2

Przyjmujemy pozycję półprzysiadu w rozkroku. Następnie pozostając w przyjętej figurze, rób naprzemiennie wykroki w lewą i w prawą stronę.

Ćwiczenie 3

Przedostatnie ćwiczenie polega na zrobieniu przysiadu z wyskokiem. Podczas jego wykonywania pamiętajmy, aby napinać mięśnie brzucha i spinać pośladki - to wzmocni efekt wykonywanych ruchów.

Ćwiczenie 4

Do ostatniej propozycji potrzebujemy lekkiego obciążenia. Jeżeli nie mamy ciężarków wykorzystajmy butelki z wodą. Trzymając w obu rękach ciężarki, wykonujemy klęk podparty, nie schodząc jednak kolanem do samego podłoża. W przyjętej pozycji robimy przysiady. Po upłynięciu 30 sekund zamieniamy pozycję nóg i powtarzamy. 

Na zakończenie treningu dobrze jest zrobić kilka ćwiczeń rozciągających, warto zaznaczyć, że te rozgrzewające ciało przed treningiemróżnią się od tych, które powinnyśmy wykonać po zakończonych zajęciach

Zobacz wideo Trening z gumą. 5 ćwiczeń na jędrne pośladki
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.