Jak wzmocnić biceps i ramiona z pomocą gum oporowych? To prostsze, niż się wydaje - wystarczą te ćwiczenia

Gumy oporowe stały się hitem wśród osób, które aktywnie spędzają czas w domu. Z wykorzystaniem tych niepozornie wyglądających taśm można doskonale wzmocnić mięśnie i skutecznie spalić zbędne kalorie.

Mariela Bravo należy do grona instagramowych trenerek, które wrzucają na swój profil wiele przydatnych inspiracji ćwiczeniowych. Ostatnio udostępniła dziewięć ćwiczeń z wykorzystaniem gum oporowych. Trening skupia się na bicepsach i ramionach.

 

Trening z gumami na wzmocnienie bicepsa oraz ramion

Trenerka zachęca, aby każde z poniższych ćwiczeń wykonać w trzech seriach. Potrzebujemy jedynie kawałka podłogi, maty oraz wspomnianych gum oporowych. Każdą z zaprezentowanych figur możemy powtórzyć w pozycji stojącej lub klęcząc na macie.

  • Uklęknij na kolanach lub stań w lekkim rozkroku. Chwyć taśmę do prawej ręki i przyciśnij ją do klatki piersiowej. Drugą ręką rozciągaj taśmę. Zrób 10 powtórzeń i zmień stronę.
  • Umieść taśmę przed łokciami i rozciągaj ją rękoma, unosząc łokcie lekko do góry. Wykonaj osiem powtórzeń.
  • Zaczep gumę na palcach obu dłoni. Wyprostuj ręce w łokciach i unieś nad głową. Rozciągnij taśmę, przesuń ręce na wysokość klatki piersiowej i powtórz ruch. Opuść ręce i po raz kolejny napnij gumę. Zrób w ten sposób sześć powtórzeń.
  • Taśma powinna znajdować się na wysokości nadgarstków. Umieść ręce z napiętą gumą nad głową, a następnie załóż ręce za głowę, jakbyś podnosiła sztangę. Zrób osiem powtórzeń.
  • Ściśnij taśmę w rękach, wyprostuj ręce nad głową. Jedną rękę pozostaw w górze, drugą ciągnij gumę w kierunku podłoża. Wykonuj tę figurę na przemian - po sześć powtórzeń na każdą rękę.
  • Zaczep taśmę na palcach obu rąk i wyciągnij je przed siebie. Napinaj gumę, odchylając w bok naprzemiennie ręce. Zrób sześć powtórzeń na każdą stronę.
  • W kolejnym ćwiczeniu taśma zostaje w takim samym położeniu. Jedną rękę trzymaj wyprostowaną, drugą ciągnij w dół taśmę. Klasycznie powtórz po sześć razy na każdą stronę.
  • Przedostatnia figura polega na rozciąganiu taśmy, którą umieszczamy na nadgarstkach. Ręce trzymamy zgięte w łokciach i przyciągnięte do klatki piersiowej. Naprzemiennie odchylamy w bok lewą lub prawą rękę. Łącznie robimy 12 powtórzeń.
  • Na koniec, klęczymy opierając się na jednej nodze. Druga nogę kładziemy przed sobą w taki sposób, aby zgiąć kolano. Zaczepiamy taśmę o palce nogi, która znajduje się przed nami. Ręką znajdującą się po przeciwnej stronie ciała rozciągamy gumę. Wykonujemy 10 powtórzeń i zmieniamy stronę.
Zobacz wideo Klaudia El Dursi wraca do treningów po dłuższej przerwie
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.