Ania Starmach często przygotowuje takie śniadanie swojej córce. To bardzo zdrowy przepis, w którym aż roi się od witamin

Ania Starmach udowodniła, że można przekonać najmłodszych smakoszy do zdrowych posiłków. Mała Jagna z przyjemnością zjada całe przygotowane przez mamę śniadanie, które zawiera wiele potrzebnych dla dziecka witamin.

Wielu mamom przyszło kiedyś się zmierzyć z wyzwaniem, jakim jest urozmaicenie diety i zachęcenie małych niejadków do zjedzenia czegoś zdrowego. Ania Starmach pokazała, że wcale nie musi być to przykrym obowiązkiem. 

Zobacz wideo Anna Starmach pokazała zdrowe śniadanie swojej córki

Ania Starmach poleca swój przepis na owsiankę dla dzieci

Tak przygotowane danie posmakuje zarówno dzieciom, jak i rodzicom. Starmach radzi, aby unikać dodatkowego dosładzania potrawy, a w zamian dodać dużą porcję słodkich owoców. Anna ugotowała płatki owsiane na wodzie, dodała do nich rozgniecionego banana oraz kawałki nektarynki, trochę masła orzechowego oraz owoce morwy, które mogą sprawić największy kłopot, bowiem trudno je dostać na zwykłym bazarku. Morwę można jednak z powodzeniem zastąpić kwaskowatymi truskawkami (już niedługo będą w regularnej sprzedaży nasze, polskie), albo borówkami.

Właściwości płatków owsianych

Szefowa kuchni zdradziła swoją domową tajemnicę i pokazała na InstaStories, w jaki sposób przyrządza małej Jagnie owsiankę. Takie śniadanie może zostać ulubionym posiłkiem maluchów, jeśli przygotujemy je w odpowiedni sposób. Warto zachęcić i nauczyć dzieci jedzenia owsianek oraz jaglanek - posiłki tego typu są energetyczne i bardzo zdrowe. Płatki owsa zawierają m.in.:

  • dużo błonnika;
  • magnez;
  • wapń;
  • potas;
  • witaminy z grupy B;
  • cenne kwasy tłuszczowe, które łagodzą podrażnienia wywołane alergiami.

Owsianka ze względu na swoje cenne właściwości oraz niską kaloryczność zalecana jest osobom na diecie oraz sportowcom, którzy potrzebują porządnego zastrzyku energii z samego rana. Płatki owsiane można przygotować również w wersji wytrawnej - to wyjątkowo twórczy produkt, który warto mieć w swojej kuchni.

Zobacz wideo Przerwa na kawę - Ewa Chodakowska i Anna Starmach
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.