Domowa cardiomasakra z Dagmarą Wawrzyniak. Ten prosty trening wzmocni mięśnie brzucha i core

Porządny trening cardio z dodatkowym sprzętem może nam pomóc w szybkim spaleniu zbędnych kalorii, a także wzmocnieniu kondycji i wyrzeźbieniu sylwetki. Dagmara Wawrzyniak zaprezetnowała, jakie ćwiczenia warto włączyć do swojej rutyny.

Dagmara Wawrzyniak udostępniła na Instagramie nagrania, na których możemy zobaczyć, w jaki sposób wykorzystać do ćwiczeń kardio ciężarki. Trenerka podkreśliła, że pokazywany zestaw świetnie nada się, aby wzmocnić brzuch oraz core, czyli mięśnie zlokalizowane przy biodrach oraz odcinku lędźwiowym kręgosłupa. 

 

Cardiomasakra na wzmocnienie mięśni core

Wawrzyniak zaprezentowała zestaw składający się z czterech ćwiczeń, do których wykonania potrzebujemy ciężarków. To prosty i niedrogi sposób na wzmocnienie efektów domowych treningów. Ciężarki nie zajmą nam dużo miejsca, a mogą bardzo pomóc przy kształtowaniu sylwetki. Dagmara pokazała, jak poprawnie wykonać następujące ćwiczenia:

  • Połóż się na macie, złap oburącz ciężarek. Unieś w górę złączone ze sobą wyprostowane nogi. Załóż ręce z obciążeniem za głowę, następnie podnieś je w kierunku wyprostowanych nóg. Wykonaj 16 powtórzeń w jednej rundzie.
  • Pozostań na macie, a ciężarek przełóż na złączone ze sobą stopy. Zegnij nogi w kolanach i delikatnie je unieś. Zachowaj równowagę, pomagając sobie rękami, opartymi o matę nad pośladkami. Ćwiczenie polega na przyciąganiu nóg w stronę klatki piersiowej przy jednoczesnym podnoszeniu tułowia, następnie wyprostowaniu nóg i odchyleniu się do tyłu. Pilnuj, aby ciężarek nie spadł ze stóp. Wykonaj 12 powtórzeń w jednej rundzie.
  • Przyjmij pozycję planku, umieść ciężarek przy prawej dłoni, następnie przełóż go prawą ręką na prawą stronę. Cały czas utrzymuj wyprostowane plecy w pozycji deski. Zrób osiem powtórzeń.
  • Do następnego ćwiczenia ustaw ciało w klęku podpartym bokiem na lewą stronę. Lewą nogę zegnij w kolanie, prawą wyprostuj. Pilnuj, aby lewa ręka na której opiera się w tym momencie ciężar ciała była zgięta w łokciu i nie odrywała się od maty. Chwyć ciężarek w prawą rękę i wyprostuj ją w górę, a następnie załóż ją pod brzuch. Wykonaj cztery powtórzenia i zmień stronę. 

Cały obwód powtórz w czterech seriach. Pamiętaj, aby mieć blisko siebie wodę. Nie zapomnij, aby najpierw dobrze rozgrzać mięśnie, aby nie narazić się na niepotrzebne kontuzje.

Zobacz wideo Interwałowy trening odchudzający
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.