Od kiedy będą otwarte siłownie? Nowe informacje, dotyczące odmrażania gospodarki w Polsce

Od wielu tygodni nie jest możliwe przebywanie w większym gronie, a wszystkie siłownie i obiekty sportowe są zamknięte. Kiedy obostrzenia zostaną zniesione? Rząd podał nowe informacje na temat odmrożenia gospodarki. Kiedy będą otwarte siłownie?

Przez koronawirusa ucierpiało wiele branż, w tym firmy fitness oraz siłownie. Pozostała jedynie możliwość odbywania samodzielnych treningów w domu. W końcu pojawiły się szczegółowe informacje, dotyczące zniesienia części obostrzeń. Od kiedy będą otwarte siłownie w Polsce?

Kiedy otwarcie siłowni?

W marcu w całym kraju zostały nałożone obostrzenia, które miały pomóc w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Znoszenie restrykcji ma się odbyć w czterech etapach. Już 18 maja pracę wznowią zakłady kosmetyczne oraz fryzjerskie. Kiedy jedna zostaną otwarte siłownie? Na razie nie padł żaden konkretny termin, co z pewnością nie będzie dobrą nowiną dla wielbicieli ćwiczeń. Wszelkie kluby sportowe zostaną ponownie otwarte dopiero na czwartym etapie odmrażania gospodarki, który nastąpi w niedookreślonej przyszłości. Przypomnijmy, że na razie wdrażany będzie etap drugi odmrażania, rząd zaś ma obserwować, jak wpłynie to na wskaźniki zachorowalności na COVID-19 w Polsce.

Jak będą działać siłownie po otwarciu?

Na pewno wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że walka z pandemią trwa nadal i nie od razu wszystko wróci do normy. Jak będą funkcjonować siłownie i kluby fitness po ponownym otwarciu? Najpewniej zostanie zmniejszona liczba osób, które będą mogły korzystać z siłowni w danym momencie. Używanie tych samych sprzętów może powodować łatwe rozprzestrzenianie się choroby, co wymusi na obsłudze ciągłą dezynfekcję obiektów. Bardzo możliwy jest też zakaz używania szatni oraz pryszniców, co będzie dodatkowym problemem.

Sport w dobie koronawirusa - jakie są obowiązujące zasady?

Cały czas obowiązuje zakaz korzystania z otwartych miejskich siłowni i placów zabaw. Pozostaje nam spacerowanie, bieganie oraz jazda na rowerze w maseczkach, które nie obowiązują jedynie w lesie. Kiedy nastąpi czwarty etap odmrażania gospodarki? Nie podano jeszcze konkretnej daty. Od 18 maja pojawią się za to nowe zasady korzystania z dużych obiektów sportowych, takich jak hale. Będzie można również np. pograć w tenisa.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.