Taśmy treningowe to podstawowe wyposażenie każdej miłośniczki fitnessu. Jak je wykorzystać do ćwiczeń w domu?

Taśmy oporowe są stosunkowo tanie, zajmują mało miejsca, a trening z ich wykorzystaniem można przeprowadzić dosłownie wszędzie. Jakie ćwiczenia można z nimi wykonać?

Przez panującą pandemię zamieniłyśmy świetnie zaopatrzone siłownie na kawałek podłogi w swoich mieszkaniach, co wcale nie oznacza, że nasze możliwości są mocno ograniczone. Domowe treningi możemy urozmaicić dołączając do ćwiczeń popularne ostatnio taśmy. Te niepozorne akcesorium towarzyszy wielu gwiazdom - ostatnio trening z ich wykorzystaniem pokazała na swoim Instagramie Doda. Jak ćwiczyć z taśmami oporowymi?

Domowy trening z taśmami treningowymi - najlepsze ćwiczenia

Gumy oporowe są wykonane ze specjalnej tkaniny, która rozciąga się, jeśli użyjemy odpowiedniej siły. Taśmy są dostępne do ćwiczeń o różnym stopniu trudności - trening z ich wykorzystaniem może dać naprawdę porządny wycisk.

Ćwiczenie na pośladki i tył uda

Przyjmij pozycję klęku podpartego. Taśmę rozciągnij i umieść na lewym nadgarstku oraz lewej stopie. Pamiętaj, że głowa jest przedłużeniem kręgosłupa - trzymaj ją w jednej linii z szyją i plecami. Postaraj się wyprostować lewą nogę w kolanie, rozciągając jednocześnie gumę oporową. Pilnuj, aby nie zmieniać pozycji drugiej nogi oraz stopy, na której znajduje się taśma - czubki palców powinny być skierowane w stronę maty. Zrób kilka powtórzeń i zmień stronę.

Ćwiczenie na ramiona i górną część pleców

Stań w lekkim rozkroku (linia stóp lekko wychodzi za linię bioder). Taśmę chwyć oburącz, wyciągnij wyprostowane ręce przed siebie. Rozciągaj dłońmi gumę - ręce muszą się poruszać równolegle do ziemi. Pamiętaj o napiętych mięśniach brzucha.

Ćwiczenie na nogi

Do wykonania tej propozycji potrzebujesz dwóch taśm oporowych. Jedną umieść nad kolanami, drugą na wysokości kostek. Stań w lekkim rozkroku i zacznij maszerować. Zwróć uwagę, aby taśmy cały czas były napięte. 

Zobacz wideo Intensywny trening Kasi Dziurskiej z gumami treningowymi
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.