Apetyczny potreningowy posiłek Ewy Chodakowskiej. Ten deser to idealna porcja białka po ćwiczeniach

Ewa Chodakowska podkreśla, jak ważne jest dostarczenie odpowiedniej ilości białka po treningu. Owocowy deser polecany przez celebrytkę zapewni nam właściwą porcję tego makroskładnika.

Ewa Chodakowska przyznaje, że jest ogromnym łasuchem. Z tego względu wybór bogatej w białko przekąski potreningowej był bardzo prosty. Celebrytka poleca, aby po intensywnych ćwiczeniach sięgnąć po malinowy deser. To słodka i zdrowa propozycja, która uzupełni zapasy białka w organizmie. 

potreningowy deser Ewy Chodakowskiejpotreningowy deser Ewy Chodakowskiej Ewa Chodakowska - Instagram

Ewa Chodakowska podaje szybki przepis na zdrowy deser

Po wykańczającym treningu należy nam się odrobina przyjemności. Ten przepis Chodakowskiej nie tylko jest pyszny, lecz także bardzo zdrowy i nie zawiera aż tak dużej liczby kalorii. Z czego przygotować deser, który spokojnie i bez wyrzutów sumienia zjemy po ćwiczeniach?

Składniki na malinowy deser (376 kcal):

  • pół kostki (100 gramów) sera twarogowego półtłustego;
  • 5 łyżek naturalnego jogurtu o dwuprocentowej zawartości tłuszczu;
  • szklanka malin;
  • mała garść borówek amerykańskich;
  • łyżka miodu;
  • łyżka płatków owsianych.

Przygotowanie: upraż płatki owsiane na suchej patelni. Zblenduj twaróg razem z jogurtem, kilkoma malinami oraz miodem. Pozostałe maliny zmiksuj razem z borówkami i umieść na dnie naczynia. Na wierzch połóż twarogowo-jogurtową masę. Posyp na koniec płatkami owsianymi i kilkoma pozostałymi owocami.

Posiłek po treningu - co powinno się w nim znaleźć?

Nasz posiłek po ćwiczeniach powinien zawierać przede wszystkim białko i węglowodany. Jest to szczególnie ważne, jeżeli wykonujemy trening siłowy, który ma na celu wzmocnienie i zbudowanie mięśni. Po wysiłku organizm musi uzupełnić braki w energii. Jeżeli nie dostarczymy ciału odpowiednich ilości potrzebnych składników nie tylko nie poprawi się nasza kondycja, lecz także nie będziemy się w stanie właściwie zregenerować. 

Zobacz wideo Przerwa na kawę - Ewa Chodakowska i Anna Starmach
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.