Doda ćwiczy w domu z wykorzystaniem gum oporowych. Dlaczego warto trenować z takim ekwipunkiem?

Doda udowadnia, że jeżeli z rozwagą podejdziemy do diety i treningów, możemy wzmocnić swoje ciało i wyszczuplić sylwetkę. Jaki jest sekret wokalistki? Gwiazda pokazała jeden ze swoich ulubionych treningów.

Jeżeli zależy nam na wyszczupleniu sylwetki, musimy pamiętać, że należy w to włożyć sporo pracy. Figura Dody uległa wyraźnej przemianie - piosenkarka postanowiła uchylić rąbka tajemnicy i pokazać jeden z treningów, które obecnie samodzielnie przeprowadza w domu.

 

Doda trenuje w domu z wykorzystaniem gum oporowych

Sylwetka gwiazdy wygląda obecnie o wiele szczuplej, sama Rabczewska podkreśla jednak, że czuje się dobrze, a jej waga nie uległa zmianie. Po ogromie pytań, dotyczących jej diety i treningów zdecydowała się podzielić z fanami na Instagramie przykładowym treningiem. Doda trenuje na macie, wykorzystując obciążniki przy kostkach oraz gumy oporowe. Pokazane przez piosenkarkę ćwiczenia skupiają się na mięśniach nóg oraz brzucha.

Dbajcie o swoją odporność przez ruch, zdrowe odżywianie, świeże powietrze, słońce, nawadnianie i naturalne suplementy

- dodaje Rabczewska, nawołując obserwatorów, aby poszli w jej ślady.

Dlaczego warto ćwiczyć z gumami treningowymi?

Skąd ogromna popularność tego akcesorium do ćwiczeń? Przede wszystkim to stosunkowo tanie rozwiązanie na zoptymalizowanie treningów. Gumy zajmują mało miejsca, a używać ich można na wiele różnych sposobów. Jakie płyną korzyści z ich stosowania?

  • Aktywizują do pracy zarówno górne, jak i dolne partie mięśni.
  • Poprawiają koordynację ruchową.
  • Wysmuklają i wzmacniają sylwetkę.
  • Poprawiają elastyczność całego ciała.
  • Pozytywnie wpływają na stabilizację podczas treningu.
  • Wzmacniają mięśnie posturalne, czyli te zlokalizowane przy plecach, plecach oraz części brzucha.

Taśmy oporowe występują w różnych rozmiarach. Możemy je dobrać pod względem stopnia trudności wykonywanych ćwiczeń. Gumy są często polecane również przez fizjoterapeutów do rehabilitacji.

Zobacz wideo Model Body Workout. Trening wysmuklający nogi z Kasią Rain
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.