Znudziły ci się zwykłe treningi? Spróbuj nauki samby z Agnieszką Kaczorowską-Pelą

Agnieszka Kaczorowska-Pela postanowiła wrócić do nagrywania krótkich filmów o nauce tańca. Na Instagramie pojawiło się nagranie instruktażowe dwóch kroków samby.

Agnieszka Kaczorowska kocha taniec, z którym jest związana praktycznie całe życie. Wielką przyjemność aktorce sprawia uczenie podstawowych kroków. W nowym wpisie na Instagramie Kaczorowska wzięła na tapetę sambę, przyznając, że nie jest to prosty taniec. Dołączycie do wyzwania?

 

Agnieszka Kaczorowska-Pela uczy podstawowych kroków samby na Instagramie

Agnieszka wykorzystuje swoje taneczne doświadczenie i dzieli się zdobytą wiedzą w mediach społecznościowych. Na IGTV aktorki znajdziemy kilka nagrań wideo zatytułowanych "Taniec z niemowlakiem", na których Kaczorowska w prosty sposób przedstawia kolejne figury. Po dłuższej przerwie tancerka wraca do takiej formy nagrań. Tym razem przyszła kolej na sambę:

Nie jest to prosty taniec do nauczenia się online, dlatego na początek dwa podstawowe kroki

- podkreśla Agnieszka. Następnie w prosty i przystępny sposób aktorka pokazuje, w jaki sposób kolejno wykonać ruchy. Kaczorowska radzi, aby na początku spróbować bez muzyki.

Dlaczego taniec to dobry sposób na trening?

Taniec może być nie tylko przyjemnym hobby, lecz także owocnym treningiem. Podczas wykonywania kolejnych figur nabieramy gracji, uczymy się kolejnych kroków, ćwicząc w  ten sposób swoją koordynację ruchową, a przy okazji spalamy zbędne kalorie. Podczas tańca, tak jak podczas każdej aktywności fizycznej, uwalniają się endorfiny. Nasze ciało będzie bardziej gibkie i elastyczne. Ten rodzaj aktywności pomaga również w budowaniu pewności siebie. To dobry sposób na obniżenie poziomu stresu, zwłaszcza teraz, kiedy jesteśmy narażeni na jego dużą porcję, na skutek panującego koronawirusa. Warto też dodać, że regularne tańczenie usprawnia krążenie i obniża ciśnienie krwi.

Zobacz wideo Agnieszka Kaczorowska-Pela w
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.