Kate Beckinsale jest fanką tych ćwiczeń. Skakanie na trampolinie może być wymagającym treningiem

Skoki na trampolinie są dobre nie tylko dla dzieci. Trening dla dorosłych z wykorzystaniem tego sprzętu może przynieść zaskakujące efekty.

Kate Beckinsale zachwyca doskonałą kondycją i sprężystością swojego ciała. Aktorka wykonuje coraz trudniejsze ćwiczenia z zakresu jogi, a w dalszym ciągu jej tajną treningową bronią jest... trampolina. Skoki w różnych wariantach mogą niesamowicie uelastycznić ciało. 

 

Kate Beckinsale uwielbia treningi na trampolinie

Przeglądając Instagram aktorki można zauważyć, że posiada niewielką trampolinę w domu, którą wykorzystuje do ćwiczeń. Nic dziwnego, że Kate zwróciła uwagę na taki rodzaj treningu - skoki można urozmaicać o inne proste figury, co składa się na naprawdę porządny wycisk! Takie małe trampoliny nie zajmują zbyt dużo miejsca, są dosyć tanie, a możliwości wykonywanych ćwiczeń z ich użyciem jest bardzo dużo. Trenując na trampolinie:

  • wzmocnisz mięśnie nóg;
  • uelastycznisz ciało;
  • rozciągniesz mięśnie;
  • spalisz zbędne kalorie;
  • poprawisz kondycję; 
  • wyrzeźbisz pośladki;
  • poprawisz postawę.

Trzeba przyznać, że motywujących zalet takiego treningu jest naprawdę sporo. Jak zatem wykorzystać trampolinę do ćwiczeń?

Skoki na trampolinie - przykładowe ćwiczenia

Jeżeli zdecydujesz się na taką formę aktywności pamiętaj, aby podczas treningu utrzymywać napięte mięśnie brzucha.

Odbij się

Na początek, proste ćwiczenie aktywacyjne. Utrzymując napięte mięśnie brzucha stań na środku trampoliny, rozstawiając stopy nieco szerzej, niż linia bioder. Staraj się zachować równowagę i podczas skoku zegnij nogi w kolanach, machając rękoma w przód i tył dla przeciwwagi. Bardzo ważne jest, aby lądować na całych stopach, a nie palcach lub piętach.

Pajacyki

Wykonaj klasyczną wersję ćwiczenia na trampolinie. Różni się układ ramion, których nie zakładasz nad głowę, tylko krzyżujesz na wysokości klatki piersiowej.

Nożyce

Ćwiczenie polega na naprzemiennym ruchu rąk i nóg podczas skoków. Pamiętaj, aby lądować na lekko ugiętych kolanach. 

Bieg z wysokim uniesieniem kolan

Ten ruch doskonale nada się do wykonania na trampolinie. Utrzymuj proste plecy i głowę skierowaną do przodu.

Zobacz wideo Joga w domu dla początkujących
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.