Trening wysmuklający ciało - jak wyrzeźbić poszczególne partie? Zobacz ćwiczenia na nogi i ramiona

Ćwiczenia wysmuklające mają na celu zredukowanie tkanki tłuszczowej w taki sposób, aby wyszczuplić sylwetkę i wzmocnić mięśnie bez efektu ich mocnego rozbudowania. Jak wygląda taki trening?

Wiele z nas chce zacząć trenować, jednocześnie pragnąc, by sylwetka pozostała szczupła i "nienapakowana". Taki efekt mogą przynieść ćwiczenia wysmuklające, które będą się skupiać na ujędrnieniu i wzmocnieniu naszego ciała, nie rozbudowując zbytnio masy mięśniowej.

Trening wysmuklający ciało - przykładowe ćwiczenia

Szczupła figura, która nie wygląda na wątłą ani zbyt umięśnioną - taki jest nasz cel. Poniższe propozycje pomogą w zachowaniu prostej postawy i uzyskaniu sprężystego oraz wysportowanego ciała. To bardzo proste ćwiczenia, które z łatwością wykonasz samodzielnie.

Ćwiczenia na smukłe nogi

  • Burpee jacks - przyjmij pozycję podporu przodem na prostych rękach, następnie wykonaj takie ruchy nogami, jak podczas ćwiczenia tradycyjnych pajacyków. Figurę zakończ wyskokiem w górę. Powtórz 10 razy.
  • Podnoszenie nogi w podporze bokiem - to propozycja na wyszczuplenie ud. Połóż się na lewym boku na macie, zegnij lewą nogę w kolanie. Lewą rękę umieść pod głową i oprzyj łokieć o podłogę. Następnie pomału podnoś prawą nogę. Wykonaj 15 powtórzeń i zmień stronę.
  • Wykroki - ręce połóż na biodrach, utrzymuj proste plecy. Noga, którą zrobisz wykrok w przód powinna zostać ugięta w kolanie pod kątem prostym. Nie wychylaj tułowia za linię kolana. Tylne kolano również musi być ugięte i nie dotykać do podłogi. Noga w tyle opiera się jedynie o palce u stopy. Wykonaj po 20 powtórzeń na każdą stronę.

Sposoby na smukłe ramiona i ręce

Do tych ćwiczeń przyda się lekkie obciążenie - dobrą metodą będzie wykorzystanie dwóch butelek z wodą, które zastąpią hantle.

  • Połóż się na macie, umieść obciążenie w dłoniach. Podnieś butelki i umieść je za głową, następnie podnieś obie ręce w górę. Wykonaj 20 powtórzeń.
  • Przyjmij pozycję stojącą w lekkim rozkroku (stopy ustaw na szerokość bioder). Butelki trzymaj poziomo, ugnij ręce w łokciach, a następnie wyprostuj ręce, unosząc obciążenie do góry. Powtórz to 20 razy. 
  • Pozostań w przyjętym rozkroku. Pochyl lekko tułów w stronę podłogi. Szyja jest przedłużeniem kręgosłupa. Trzymaj głowę skierowaną przed siebie. Ręce w pozycji początkowej powinny być luźno puszczone w stronę podłoża. Następnie unieś je prostopadle do linii ciała. Wykonaj 20 powtórzeń.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.