Pięć porad dotyczących odchudzania dla kobiet po dwudziestce. Dzięki nim nie popełnisz niektórych błędów

Przekroczenie dwudziestego roku życia to dynamiczny czas, w którym dużo się dzieje. Młode kobiety chcą dbać o swój wygląd, ale nie zawsze wiedzą, jaką drogę wybrać. Ta na skróty nie będzie najlepszą z opcji.

Brak czasu, a w młodym wieku często też pieniędzy, sprzyja wybieraniu przetworzonej żywności. Z drugiej strony chęć podążania za trendami, która może prowadzić w drugą skrajność. Jak to wszystko pogodzić, by cieszyć się zdrową sylwetką? Wystarczy wystrzegać się kilku kwestii.

Jak schudnąć po dwudziestce - unikaj restrykcji

Dieta eliminacyjna o niewielkiej liczbie kalorii wydaje się najszybszą drogą do sylwetki jak z okładki magazynu modowego. Niestety, takie zachowania nie tylko nie sprawdzają się na dłuższą metę, ale też mogą negatywnie odbić się na zdrowiu, szczególnie młodej kobiety. Aby czuć się dobrze i kontrolować masę ciała, należy jeść zdrowo i nie przejadać się. 

Jak schudnąć po dwudziestce - zwróć uwagę na pseudozdrową żywność

Bardzo często bywa, że osoby, które chcą pozbyć się kilku kilogramów, sięgają po produkty oznaczone jako slim, fit czy zero. W rzeczywistości takie produkty są zwykle wysoko przetworzone i dodatkowo dosładzane. A jeśli wydaje się, że nie zrobią one sylwetce krzywdy, łatwo można przekroczyć zalecaną porcję. Nie tylko przybierzesz na wadze, ale też wydasz niemało pieniędzy.

Jak schudnąć po dwudziestce - imprezuj z głową

Młodość rządzi się swoimi prawami i szybko przemija, dlatego nie warto rezygnować z życia towarzyskiego na rzecz zdrowego trybu życia. Dobrze jest jednak spróbować połączyć te dwie sprawy. Aby zachować kontrolę nad spożywaniem pustych kalorii, wypij szklankę wody przed i po napoju z alkoholem. Postaw na umiarkowaną ilość i unikaj słodkich dodatków.

Jak schudnąć po dwudziestce - postaw na aktywność fizyczną

Ruch jest szczególnie istotny w życiu młodych osób. Choć rzeczywistość temu nie sprzyja, a my jesteśmy wręcz skazani na tryb siedzący, warto znaleźć chwilę na aktywność fizyczną. Już sam spacer może zdziałać cuda, ale póki siły pozwalają, bawmy się sportem i bądźmy kreatywni. Może potrenujesz sztuki walki? Albo spróbujesz jazdy na koniu? Gdy brak ci środków na koncie, zawsze możesz pobiegać w lesie.

Jak schudnąć po dwudziestce - popracuj nad techniką jedzenia

Przede wszystkim sięgaj po jedzenie wtedy, kiedy czujesz głód. Nie należy zmuszać się do posiłków, ale całodzienny post i wieczorna uczta również może nie być najlepszym pomysłem. Staraj się wybierać mniejsze porcje i skupiać się na jedzeniu. Dokładnie przeżuwaj każdy kęs, jedz powoli i skończ chwilę przed poczuciem sytości. To, co zostanie na talerzu możesz zjeść w ramach kolejnego posiłku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.