Czy picie soku z selera naciowego może przyczynić się do utraty masy ciała?

Codzienne picie soku z selera to nowy trend zdrowotny, który gwarantuje poprawę ogólnego stanu zdrowia i zapewnia przyspieszenie procesu odchudzania. Czy aby na pewno?

Badania wykazują, że spożywanie selera naciowego może przynieść wiele korzyści dla zdrowia, a często czytamy także, że sok tego warzywa sprzyja odchudzaniu.

Zobacz wideo Popularny w dietach odchudzających seler ma też działanie... odmładzające!

Zwolennicy twierdzą, że wypijanie około 475 ml soku z selera naciowego każdego ranka rozpuszcza komórki tłuszczowe w wątrobie. Ta teoria nie posiada jednak dowodów naukowych i wymaga dalszych badań. Mimo to sok z selera może być dobrym wyborem z kilku powodów.

Sok z selera naciowego a odchudzanie

Nasza waga w dużej mierze zależy od wartości energetycznej posiłków spożywanych w ciągu dnia. Sok z selera zawiera stosunkowo niewiele kalorii (jedna duża szklanka to około 85 kalorii). Zastąpienie nim słodkich napojów może przynieść widoczne efekty. Ponadto wypijany przed posiłkiem, doskonale wypełni żołądek oraz sprawi, że szybciej poczujemy sytość i w efekcie zjemy mniej.

Dodatkowo seler naciowy oczyszcza organizm, przyczyniając się do wydalania niebezpiecznych toksyn. Dzięki temu nasze narządy pracują lepiej, a w układzie pokarmowym nic nie zalega. Ponadto seler naciowy wykazuje właściwości poprawiające trawienie. Spożywając go regularnie, przestaniemy się martwić zaparciami.

Chociaż sok z selera jest zdrowym i niskokalorycznym napojem, nie możemy traktować go jako klucz do długoterminowej utraty wagi. Najważniejsza jest dieta oparta na pełnowartościowych posiłkach i wprowadzenie aktywności fizycznej do codziennego rozkładu.

Inne zalety picia soku z selera naciowego

Seler naciowy to warzywo, którego regularne spożywanie może korzystnie wpłynąć na nasze zdrowie. Oto jego największe zalety:

  • Właściwości przeciwzapalne
  • Zmniejszenie ryzyka chorób serca
  • Kontrola ciśnienia krwi
  • Zminimalizowanie ryzyka cukrzycy
  • Obniżenie poziomu cholesterolu
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.