Marcela Leszczak szaleje w kuchni z sokami domowej roboty. To zdrowy i smaczny sposób, na urozmaicenie codziennej diety

Marcela Leszczak zaczęła więcej czasu poświęcać na kuchenne eksperymenty. Chcesz przemycić do swojej diety więcej warzyw i owoców? Domowe soki mogą być świetną opcją dla całej rodziny.

Marcelę Leszczak pamiętamy z drugiej edycji "Top Model", gdzie zajęła zaszczytne drugie miejsce. Od tamtych chwil w życiu modelki zaszło wiele poważnych zmian. Leszczak cały czas dba o formę i pilnuje diety. Ostatnio dała się ponieść modzie na domowe przygotowywanie soków. Jej ostatnią propozycją jest warzywny napój, który dostarczy nam wiele cennych składników odżywczych.

 

Marcela Leszczak została fanką domowych soków

Celebrytka pokazała na InstaStories, jakich produktów konkretnie użyła do przygotowania najnowszego soku. Z relacji wynika, że tym razem Marcela postawiła na porządną porcję warzyw i dodatek jabłek, aby nadać odpowiedniego smaku. Do polecanego napoju użyła:

  • czterech jabłek;
  • porcji zieleniny;
  • dwóch czerwonych cebuli;
  • czterech łodyg pora. 

Wszystkie składniki zostały porządnie zmiksowane. Przygotowany sok podajemy od razu do wypicia. Aby dodatkowo wzbogacić go o więcej witamin, możemy dodać pół łyżeczki kurkumy i szczyptę imbiru.

Marcela Leszczak poleca domowe sokiMarcela Leszczak poleca domowe soki Marcela Leszczak - Instagram @marcelamargerita

Korzyści z picia soków owocowo-warzywnych

Warzywa i owoce są jednym z najważniejszych elementów zdrowej i zbilansowanej diety. Jeżeli mamy w domu niejadków, przygotowanie soków może być idealnym wyjściem, aby przemycić do jadłospisu odpowiednie porcje tych składników. Zarówno warzywa, jak i owoce są doskonałym źródłem błonnika, witaminy C, beta-karotenu oraz kwasu foliowego. Dodatkowo, mamy tyle opcji łączenia ze sobą produktów i wynikających z tego smakowych połączeń, że trudno się nimi znudzić. Soki zawierają niewiele tłuszczu, przy jednoczesnym bogactwie mikro- i markoelementów, dlatego też są polecane do picia podczas diet odchudzających. Pamiętajmy, aby nie dodawać do nich cukru - zamiast tego, aby dodać słodkiego smaku, użyjmy porządnej dawki owoców.

Zobacz wideo Karolina Gilon przechodzi na dietę
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.