Małgorzata Reysner pokazała, jak w prosty sposób przeprowadzić w domu stretching: Możesz zdziałać cuda

Jak jednocześnie wzmocnić mięśnie przy kręgosłupie i przeprowadzić stretching? Popularna trenerka pokazuje, że jest to prostsze, niż nam się wydaje.

Gosia Reysner praktycznie codziennie dzieli się licznymi wskazówkami, dotyczącymi efektywnych treningów. Na czas domowej izolacji trenerka opracowuje propozycje ćwiczeń, które bez problemu powtórzymy w domu. Ważnym elementem każdych zajęć ruchowych jest stretching. Jego poprawne wykonanie może przynieść zaskakujące rezultaty.

 

Gosia Resyner pokazała skuteczny trening pleców połączony ze stretchingiem

Odpowiednio dobrane ćwiczenia do naszych umiejętności potrafią w bardzo krótkim czasie wzmocnić sylwetkę. Reysner podkreśla, że stretching jest bardzo ważnym elementem każdych zajęć. Zaprezentowane na wideo figury skupiają się na mięśniach pleców oraz rozciągnięciu całego ciała. Każde z ćwiczeń wykonujemy w czterech pełnych seriach, w wolniejszym niż zwykle tempie, czyli przez 30-40 sekund. Ostatnie dwie figury powtarzamy na lewą i prawą nogę trzy lub cztery razy, pamiętając, aby wykonać je pomału. Każdą partię przytrzymaj około 10-20 sekund, dzięki czemu lepiej rozciągniesz mięśnie.

Ćwiczenia na plecy i rozciąganie - plan treningowy

Do treningu potrzebujemy maty, dzięki której unikniemy poślizgu. Ćwiczenia zaproponowane przez Gosię to:

  • Naprzemienne wymachy nogą w tył, po przyjęciu pozycji, jak do pompki.
  • Rowerek górski (tutaj zobaczysz opis ćwiczenia krok po kroku).
  • Klasyczne pompki.
  • Deska, połączona z poziomym pajacykiem - po przyjęciu pozycji planku na prostych rękach wykonaj takie ruchy nogami, jak jak przy wykonywaniu pajacyków. Wzbogać ruch o lekki podskok złączonych ze sobą nóg do przodu, lekko uginając kolana, w taki sposób, aby znalazły się pod brzuchem.
  • Przyjmij pozycję psa z głową w dół, spróbuj naprzemiennie dociskać pięty do podłoża.
  • Pozostając w poprzedniej figurze, uginaj ręce w łokciach, przybliżając w ten sposób czoło do maty.
  • Ostatnie ćwiczenie jest połączeniem pozycji znanej w jodze jako pies z głową w górze z poprzednią figurą, którą kończymy podciągając jedną z nóg w stronę klatki piersiowej, następnie unosząc ją jak najbardziej do góry. 
Zobacz wideo JOGA w domu dla początkujących
Więcej o: