Co zrobić, aby móc cieszyć się delikatnie zarysowanymi mięśniami brzucha? Oto kilka porad

Robisz brzuszki, a sześciopaku jak nie było, tak nie ma? Być może pomijasz kilka ważnych czynników, które mogą pomóc zarysować mięśnie brzucha.

Zastanawiasz się, co zrobić, aby wreszcie móc cieszyć się instagramowym brzuchem? Wystarczy, że wprowadzisz kilka niewielkich zmian, o których być może nie miałaś wcześniej pojęcia. Przedstawiamy sposoby na delikatne wyrzeźbienie mięśni brzucha.

Sposoby na wyrzeźbiony brzuch - podkręć cardio

Ćwiczenia aerobowe to świetny sposób na pozbycie się tłuszczu. Im więcej ćwiczysz, tym więcej możesz spalić, również z brzucha. Trening interwałowy to świetny sposób na znalezienie mięśni, które kryją się pod niechcianą warstwą tłuszczyku. 

Zobacz wideo Aplikacja Fitatu - pomoże w odchudzaniu i dbaniu o zdrowie

Sposoby na wyrzeźbiony brzuch - postaw na trening HIIT

Trening HIIT łączy ćwiczenia cardio i siłowe w jednym szybkim, efektywnym treningu. Daje więc nie tylko korzyści w postaci utraty tkanki tłuszczowej, ale też pomaga przy nabieraniu beztłuszczowej masy.

Sposoby na wyrzeźbiony brzuch - konsekwentnie ćwicz mięśnie brzucha

Skrupulatne ćwiczenie tej partii ciała może znacznie przybliżyć cię do celu. Pamiętaj, że nie należy ograniczać się do samych brzuszków i "atakować" swoich mięśni brzucha z każdej możliwej strony, by uzyskać jak najlepszy efekt.

Sposoby na wyrzeźbiony brzuch - jedz więcej białka

Białko jest ważną częścią procesu regeneracji między treningami, ponieważ pomaga odbudować mięśnie, a także je wzmocnić. Zwiększenie spożycia białka może również pomóc ci w zmniejszeniu tkanki tłuszczowej. 

Sposoby na wyrzeźbiony brzuch - zadbaj o nawodnienie

Picie wystarczającej ilości wody ma bardzo wiele zalet, również dla osób chcących wyrzeźbić mięśnie. Woda może przyczynić się do spalenia większej ilości kalorii i tłuszczu, a odpowiednie nawodnienie to też lepszy metabolizm.

Sposoby na wyrzeźbiony brzuch - wybieraj węglowodany złożone zamiast rafinowanych

Rafinowane węglowodany powodują skoki cukru, które szybciej powodują głód i wiążą się z chęcią podjadania, jednocześnie sprzyjając powstawaniu tkanki tłuszczowej. Złożone mają niski indeks glikemiczny i hamują apetyt na dłużej.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.