Gwiazda "Gry o tron" pobiła światowy rekord w martwym ciągu. Serialowy "Góra" podniósł 501 kilogramów

Hafthor Bjornsson grający w "Grze o gron" postać Gregora "The Mountain" pobił światowy rekord w martwym ciągu. Aktor podniósł aż 501 kilogramów!

Hafthor Bjornsson pobił światowy rekord w martwym ciągu, który w 2016 roku należał do Brytyjczyka Eddiego Halla. Wcześniejszy najlepszy wynik wynosił 500 kilogramów. Aktor znany z "Gry o tron" pobił wynik o kilogram!

 

Gwiazda "Gry o tron" pobija rekord świata w martwym ciągu

Bjornsson waży 205 kilogramów przy wzroście wynoszącym 205 centymetrów. Aktor i siłacz nie może uwierzyć, że udało mu się osiągnąć tak ogromny sukces. Islandczyk podniósł rekordowo ciężkie ciężary na dwie sekundy, po czym rzucił nimi o ziemię, krzycząc z zachwytu i niedowierzania. W 2018 roku Hafthor obronił tytuł najsilniejszego człowieka na świecie - jak widać, nie bez powodu. Udzielając wywiadu po ustanowieniu nowego rekordu, gwiazdor przyznał:

Jestem z siebie bardzo dumny i niesamowicie szczęśliwy.

Po czym dodał:

To niesamowite uczucie - udowodnić, że ludzie się mylą. Wiele osób we mnie nie wierzyło i powtarzało, że nigdy nie podniosę tych 501 kilogramów. Miałem jednak bardzo duże wsparcie ze strony bliskich. Teraz czuję się dobrze. Dużo mówię, ale czuję się, jakby mi odebrało mowę. Jestem niesamowicie podekscytowany. To dla mnie ogromne osiągnięcie

Wyczyn gwiazdy "Gry o tron" z pewnością zapisze się na kartach historii. Gratulujemy imponującego dokonania! Islandczyk podniósł rekordową liczbę 501 kilogramów w rodzimym kraju, jego zmaganie było transmitowane na żywo przez nadawcę sportowego ESPN oraz nakręcane na osobisty kanał Bjorssona na platformie YouTube.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.