Szóstka Weidera - na czym polega i jak szybko zauważysz pierwsze efekty? Pakiet niezbędnych informacji

Szóstka Weidera to zestaw ćwiczeń na brzuch, dzięki którym bardzo szybko możemy uzyskać wyrzeźbione kształty, jeśli nie posiadamy nadprogramowej warstwy tłuszczu na tej części ciała. Jak trenować szóstkę Weidera?

Szóstka Weidera to zestaw popularnych i wymagających ćwiczeń, które wykonywane poprawnie i zaangażowaniem szybko przyniosą świetne rezultaty. Zakłada intensywne 42 dni ćwiczeń, podczas których z dnia na dzień wykonujemy trening coraz dłużej. Ostatnie dni zajęć to 40 minut dużego wysiłku. Jakie ćwiczenia będziemy wykonywać, jeśli zdecydujemy się na taki rodzaj treningu?

Szóstka Weidera - zalecane ćwiczenia podczas wyzwania

Podczas tych 42 dni będziemy codziennie ćwiczyć, co może być sporym wyzwaniem nawet dla osób, które regularnie uprawiają sporty. Jeśli zdecydujemy się na Szóstkę Weidera, będziemy codziennie wykonywać następujący trening:

Ćwiczenie 1

Połóż się na macie. Napnij mięśnie brzucha i wykonaj skłon tułowia do przodu, jednocześnie unieś jedną nogę w taki sposób, aby stworzyć kąt prosty, chwyć kolano dłońmi. Po trzech sekundach zmień nogę.

Ćwiczenie 2

Jest to wariant ćwiczenia pierwszego, z tą różnicą, że podnosimy i uginamy pod kątem prostym w kolanach obie nogi.

Ćwiczenie 3

Po przyjęciu pozycji wyjściowej, czyli leżenia plecami na macie, splatamy dłonie na karku. Napinamy mięśnie brzucha i  wykonujemy skłon tułowia do przodu, trzymając jednocześnie jedną z nóg w górze pod kątem 90 stopni. 

Ćwiczenie 4

Wariant ćwiczenia piątego, który polega jedynie na podniesieniu pod kątem prostym dwóch nóg naraz.

Ćwiczenie 5

Polega na wykonaniu rowerka. W tym celu splatamy dłonie na karku i podnosimy tułów w górę za pomocą mięśni brzucha, przy jednoczesnym naprzemiennym ruchem nóg, tak, jakbyśmy jeździli na rowerze. Dostosowujemy ćwiczenie do poziomu swoich umiejętności i wykonujemy do 20 powtórzeń. 

Ćwiczenie 6

Ponownie podnosimy do góry tułów za pomocą mięśni brzucha. Nogi muszą być wyprostowane i uniesione do góry. Staramy się dotknąć dłońmi do kolan.

Zwolennicy treningu twierdzą, że pierwsze efekty zauważymy już po tygodniu ćwiczeń. Wychodząc od 6 powtórzeń w trzech seriach w pierwszym tygodniu, stopniowo zwiększamy ich ilość. W ostatnim tygodniu nasz trening powinien się składać z 18 powtórzeń. 

Zobacz wideo Fitness fight na mięśnie brzucha
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.