Chcesz zbudować mięśnie brzucha ćwicząc w domu? Wypróbuj ten trening - nie pożałujesz

Płaski brzuch z lekko zarysowanymi mięśniami jest marzeniem wielu kobiet. W jaki sposób możemy ćwiczyć tę część ciała w domowych warunkach?

Ćwiczenia na brzuch nie wymagają posiadania wyszukanych akcesoriów. Ten zestaw treningowy wykonasz jedynie przy użyciu własnej siły oraz maty treningowej. Brzuszki nie przynoszą rezultatów? Postaraj się, aby ćwiczeniowa rutyna zawierała różne figury - tak, aby zaangażować do pracy cały brzuch.

Skuteczny trening na mięśnie brzucha

Jeżeli zależy nam na uwidocznieniu i wzmocnieniu płaskiego brzucha, musimy skupić się na ćwiczeniu mięśni tzw. rdzenia, czyli mięśni dna miednicy oraz poprzecznych i prostych mięśniach brzucha. Podczas treningów zwracamy też uwagę na mięśnie tułowia oraz ramion - tylko właściwe zaangażowanie przyniesie tam pożądane efekty.

Ćwiczenie na brzuch - deska komandosów

Zacznij od pozycji klasycznej deski z rozstawionymi nogami na szerokość bioder. Przytrzymaj przez 30 sekund. Następnie opuść jedno przedramię na matę, następnie kolejne w taki sposób, aby w ostatniej pozycji trzymać plank na ugiętych łokciach. Po 15 sekundach wróć do pozycji wyjściowej.

Ćwiczenie na brzuch - pozycja ptaka na przemian z pozycją psa

Niektóre asany z jogi włączone do treningów na brzuch, mogą przynieść niespodziewanie dobre rezultaty. Do tego ćwiczenia przyjmij pozycję klęku podpartego. Następnie, kierując cały czas wzrok w kierunku podłogi, wyciągnij jednocześnie jedną rękę przed siebie, oraz wyprostuj nogę, znajdującej się po przeciwnej stronie ciała. Wróć do pozycji psa i wykonaj te same ruchy na drugą stronę ciała.

Ćwiczenie na brzuch - unoszenie nóg

Połóż się plecami na macie. Napnij mięśnie brzucha, nie odrywając pleców od podłogi podnieś złączone i wyprostowane nogi do góry, wykorzystując do tego napięty brzuch. Pomału opuść nogi na matę. 

Ćwiczenie na brzuch - łódka

Usiądź na macie i zegnij nogi w kolanach. Złączone ręce wyciągnij przed siebie w taki sposób, aby znalazły się po wewnętrznej stronie ud, jednocześnie unosząc w ten sposób plecy do góry. Nogi przyciągaj do brzucha, zginając je w kolanach. Postaraj się, aby ani plecy ani nogi nie dotykały do podłoża. Ruch kończy się, gdy wyprostujesz nogi w kolanach i jednocześnie odchylisz do tyłu plecy.

Zobacz wideo Odchudzanie full body workout z MyFitness
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.