Smukłe uda bez siłowni? Zobacz najlepsze domowe ćwiczenia, wyszczuplające tę część ciała

Marzą ci się szczupłe uda? Te proste ćwiczenia wykonasz samodzielnie w domu i bez sprzętu. Trening skupia się na wyszczuplaniu bez budowania masy mięśniowej.

Wyszczuplenie ud za pomocą odpowiednich ćwiczeń nie musi opierać się na godzinach spędzonych na siłowni. Niedługo sezon na krótkie spodenki, a ty wstydzisz się odsłonić swoje nogi? Wykonuj ten domowy trening regularnie i pożegnaj się z nadprogramową warstwą tłuszczu na udach.

Systematyczność kluczem do sukcesu

Trenując tę część ciała pamiętaj, że tylko systematyczne ćwiczenia przyniosą zamierzone rezultaty. Ważna jest również dieta, która dostarczy odpowiednią ilość białka oraz składniki, które podkręcą metabolizm. Pilnuj, aby podstawą menu były warzywa i owoce. Wyeliminuj tłuste, czerwone mięso na rzecz ryb, zwłaszcza morskich. Wyrzuć z diety produkty pszenne, biały ryż raz nabiał o wysokoprocentowej zawartości tłuszczu. Pamiętaj o właściwym nawadnianiu ciała - pij co najmniej dwa litry samej wody. Po zaprowadzeniu zmian w diecie czas na wybór odpowiednich ćwiczeń.

Domowy trening na szczupłe uda

Jeżeli twoim celem jest wysmuklenie ud, koniecznie włącz do ćwiczeniowej rutyny następujące ćwiczenia:

  • ćwiczenia na stepie/schodach lub podeście - to jedna z najlepszych propozycji, aby odchudzić uda. Figura polega na rytmicznym wchodzeniu i schodzeniu z przygotowanego podestu, w lekkim rozkroku. Ruch zacznij od postawienia lewej stopy na podwyższeniu, dołącz później prawą, a następnie zejdź w ten sam sposób. Powtórz kilkanaście razy w dwóch lub trzech seriach.
  • Wyskok z przysiadu - wykonaj klasyczną wersję ćwiczenia, następnie podnosząc ciało do góry, zakończ ruch skokiem w górę w taki sposób, aby wyprostować nogi w kolanach.
  • Wykroki z ciężarkami. Jeśli nie posiadasz hantli, użyj butelek z wodą lub puszek. Wykonaj kilkanaście powtórzeń na każdą nogę w trzech seriach. Pamiętaj, że noga wysunięta do tyłu powinna być lekko ugięta w kolanie, a plecy cały czas trzymać prostą postawę.
  • Połóż się bokiem na macie i podeprzyj ciało na łokciu w taki sposób, aby ręka była ustawiona równo z linią barku. Jedną nogę przełóż do przodu, a następnie, powolnym ruchem, unieś drugą do góry i opuść na miejsce. Wykonaj 10 powtórzeń na każdą stronę.
Zobacz wideo Interwałowy trening odchudzający z MyFitness
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.