Ćwiczenia na plecy, biceps i triceps w domu. Ten trening wykonasz bez sprzętu

Trening w domu bez sprzętu może być tak samo efektywny, jak zajęcia na siłowni. Wystarczy, że przyłożysz się do pracy i znajdziesz odpowiednie ćwiczenia.

Domowe treningi mogą być proste i efektywne - odpowiedni dobór poszczególnych figur pomoże ci w zbudowaniu kondycji i wyrzeźbieniu poszczególnych partii ciała. Tym razem zwracamy uwagę na plecy, biceps oraz triceps - jakie domowe ćwiczenia pomogą nam w pracy nad tymi częściami ciała?

Ćwiczenia na plecy bez sprzętu

Dobrą figurą na początek jest wykonanie tzw. supermana. W tym celu połóż się na brzuchu na podłodze lub macie. Następnie wyciągnij wyprostowane ręce przed siebie, nogi trzymaj złączone i proste. W tej pozycji staramy się unieść odcinek piersiowy, jak najwyżej potrafimy i przytrzymujemy przez kilka sekund. Innym dobrym wzmacniającym ćwiczeniem jest unoszenie rąk i nóg w tej samej pozycji. Głowa i szyja powinny stanowić przedłużenie kręgosłupa. Czoło utrzymuj tuż nad matą. Cały czas wciągaj brzuch, delikatnie zbliżając w ten sposób pępek do kręgosłupa. Unieś wyprostowane ręce i nogi. Zatrzymaj ruch na 2-3 sekundy. Wróć do pozycji wyjściowej i powtarzaj. 

Ćwiczenia na biceps bez sprzętu

Chcesz wzmocnić bicepsy? Tutaj przydadzą się obciążniki. Nie potrzebujesz jednak specjalnego sprzętu -  wystarczą butelki z wodą lub puszki. Podczas pierwszego ćwiczenia chwyć butelki w taki sposób, aby po zaciśnięciu kciuk był skierowany w stronę, w którą patrzysz. Następnie od całkowitego wyprostowania dłoni przejdź do maksymalnego zgięcia ręki w linii prostej do góry. Taki ruch powtórz kilkanaście razy. Idealnym ćwiczeniem na biceps bez sprzętu są pompki, które jednocześnie trenują też mięśnie brzucha oraz triceps.

Ćwiczenia na triceps bez sprzętu

Jak w domu trenować mięsień trójgłowy? Zacznij od pompek w podporze tyłem - wykorzystaj do tego stabilne krzesło, lub ramę łóżka lub kanapy. Oprzyj ręce tyłem o mebel i ugnij nogi w kolanach. Staraj się podnosić ciało za pomocą rąk - w ten sposób pracować będą tricepsy. Drugą propozycją jest tzw. pompka diamentowa. Aby wykonać ją poprawnie, wykonaj podpór przodem; ustaw dłonie blisko siebie tak,aby pomiędzy nimi powstał trójkąt. Ułóż ciało w jednej linii, brzuch powinien znajdować się na podłodze. Rozpocznij ruch od ugięcia ramion i zbliżenia klatki piersiowej do dłoni. Staraj się nie położyć, przytrzymaj ruch przez sekundę, a następnie energicznie odepchnij się w górę.

Zobacz wideo Kasia Dziurska pokazała trening na mocne plecy
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.