Spalenie 200 kalorii w kwadrans? To możliwe! Wystarczy, że wykonasz te ćwiczenia

Chcesz szybko spalić kilkaset kalorii? Wystarczy odpowiedni zestaw ćwiczeń i trochę zaangażowania. Domowe treningi mogą być równie efektywne, co godziny spędzone na siłowni.

Jak spalać kalorie, siedząc w domu? Z powodu panującej pandemii nie mamy dostępu do siłowni. Możemy za to zorganizować własne treningi w oparciu o ćwiczenia online. Jeśli chcesz systematycznie spalać po 200 kalorii, koniecznie wypróbuj ten zestaw. Pamiętaj jednak - efekty pojawią się tylko wtedy, kiedy ćwiczysz regularnie i dokładnie!

200 kalorii w kwadrans - zestaw ćwiczeń

Trening składa się z pięciu figur, które powtarzamy w czterech seriach. Możemy go wykonać w każdym miejscu, bez specjalnych akcesoriów treningowych. Pamiętajmy, aby najpierw wykonać rozgrzewkę - wystarczy pięć minut na pobudzenie mięśni i stawów do pracy. Potem przechodzimy do treningu właściwego.

  • "Niedźwiedzi krok" - zacznij od przyjęcia pozycji klęku podpartego. Następnie wyprostuj nogi i ręce, utrzymując rozstawione biodra. Pomału na przemian przesuwaj jedną rękę i stopę po przeciwnej stronie ciała do przodu, pozostając nisko nad ziemią. W ten sposób postaraj się wykonać 15-20 pełzań w każdej 30-sekundowej rundzie.
  • "Żabie przysiady" - idealna propozycja na wyszczuplenie nóg i wzmocnienie pośladków. Rozstaw stopy na szerokość bioder. Wykonaj przysiad, jednocześnie przyciągając do klatki piersiowej ramiona. Następnie z tej pozycji podnoś do góry jedynie pośladki, prostując nogi w kolanach. Plecy cały czas pochylaj w stronę podłogi. Zrób 15-25 powtórzeń podczas 30-sekundowej rundy.
  • "Rotacyjne pompki" - to trudniejsza wersja klasycznego ćwiczenia. Aby poprawnie wykonać figurę, zrób pompkę, a następnie oderwij jedno ramię od maty i skieruj rękę w stronę sufitu w taki sposób, aby odwrócić całe ciało. To samo powtórz na drugą stronę. Wykonaj około 10 powtórzeń w 30 sekund.
  • "Rowerek" - ćwiczenie porządnie wzmacnia mięśnie brzucha. Połóż się na plecach, dociskając plecy do podłogi. Powoli podnieś do góry nogi. Ręce załóż za głowę. Unieś lekko głowę, a nogami wykonuj ruchy, jak podczas jazdy rowerem. Przytrzymaj pozycję przez 30 sekund.
  • 'Wspinaczka górska" - przyjmij pozycję klęku podpartego. Następnie wyprostuj ręce w łokciach i wyciągnij wyprostowane nogi w kolanach do tyłu. Wtedy na przemian podciągaj kolana do klatki piersiowej. Ćwiczenie wykonuj bez przerwy przez pół minuty.

Postaraj się nie robić przerw podczas wykonywania jednej rundy. Po całym obwodzie zrób dwie minuty przerwy i zacznij kolejną serię. Pamiętaj, że rzeczywisty wynik przeprowadzonego treningu będzie zależeć m.in. od naszej wagi, kondycji i możliwości organizmu. Dokładna liczba spalonych kalorii to indywidualna kwestia naszego ciała.

Zobacz wideo Turbospalanie. Trening odchudzający - 200 kcal w niecałe 15 minut
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.