Po wystawieniu ciała na działanie niższych temperatur metabolizm przyspiesza, a organizm zużywa więcej energii, by utrzymać ciepło. Ponadto ćwiczenia w chłodnym otoczeniu sprawiają, że trening wydaje się lżejszy. Ochłodzenie pomieszczenia zachęca do intensywniejszej i dłuższej aktywności oraz przyczynia się do spalania większej liczby kalorii.
Zimna joga zapewnia również dodatkowe korzyści dla osób podatnych na infekcje, z osłabionym układem odpornościowym z powodu choroby oraz przyjmujących leki osłabiające układ immunologiczny. W chłodnym pomieszczeniu zarazki mają znacznie mniejszą możliwość rozmnażania się.
Zimna joga praktycznie nie różni się od swojej pierwotnej wersji pod względem wykonywanych ćwiczeń. Odmianą jest jedynie niższa temperatura, która przynosi wiele korzyści.
Wbrew pozorom ta odmiana jogi nie wymaga wyjścia na zewnątrz w zimowy dzień. Aby osiągnąć efekt, wystarczy trenować w klimatyzowanym pomieszczeniu o temperaturze od 7 nawet do 19 stopni Celsjusza. Większość miejsc oferujących ćwiczenie zimnej jogi w grupach zapewnia włączenie ogrzewania po zakończeniu treningu, aby uczestnicy mogli zrelaksować się w cieple.
Bez względu na to, jaki rodzaj jogi zdecydujesz się wybrać, prawdopodobnie zauważysz poprawę w wielu obszarach swojego zdrowia.