Gyrokinesis - co to za ćwiczenia? Zobacz trening, który pomoże ci wyrzeźbić brzuch i plecy

Gyrokinesis może być doskonałym pomysłem na domowy trening. Ćwiczenia na krześle pomogą uzyskać płaski brzuch i zadbać o plecy.

Gyrokinesis to zestawy ćwiczeń, których część wykonujemy przy pomocy krzesła. Takie zajęcia świetnie wpływają na plecy i kręgosłup, pomagają w wyrzeźbieniu płaskiego brzucha, a także dodają energii. Jak przeprowadzić taki trening samodzielnie w domu?

Co to gyrokinesis? 

Ten system ćwiczeń skupia się na angażowaniu do pracy stawów oraz mięśni, w szczególności tych znajdujących się w środkowej części ciała. Gyrokinesis polegają na wykonywaniu rytmicznych ruchów, zbliżonych do powolnego tańca przy jednoczesnym kontrolowaniu specjalnego systemu oddychania. Obserwując osoby na takich zajęciach, można zauważyć, że trening wygląda, jak połączenie jogi, tai chi oraz pilatesu. Wykonując powolne, rytmiczne ruchy, ćwiczymy równowagę i koordynację, przy okazji spalając zbędne kalorie. 

Gyrokinesis - od czego zacząć?

Zajęcia rozpoczynamy rozgrzewką, która pobudzi nasze mięśnie i stawy do pracy. Jak wyglądają przykładowe ćwiczenia z wykorzystaniem krzesła? Spróbuj wykonać następujące figury:

  • siedząc na krześle, szeroko rozstawiamy nogi. Razem z wydechem wyciągamy do przodu ramiona i zaokrąglamy plecy do tyłu, przenosząc w ten sposób ciężar ciała na kość ogonową. Następnie wykonujemy wdech i krzyżujemy ręce nad głową z jednoczesnym otworzeniem klatki piersiowej. Ten ruch powoduje przeniesienie ciężaru ciała na kość łonową.
  • W drugim ćwiczeniu dalej siedzimy na krześle w tej samej pozycji. Dłonie opieramy na wewnętrznej stronie ud, blisko kolan. Razem z wydechem skręcamy tułów w prawą stronę. Wdychając powietrze, wracamy na środek. Przy kolejnym wydechu skręcamy środkowy odcinek ciała na lewą stronę. Wykonujemy kilka powtórzeń.

Gyrokinesis - efekty

Jeśli będziemy regularnie wykonywać trening gyrokinesis, po pewnym czasie zauważymy następujące zmiany:

  • poprawi się nasza postawa ciała;
  • zwiększy się elastyczność, gibkość i zakres ruchu w stawach;
  • poprawimy wydolność podczas oddychania;
  • wzmocnimy mięśnie;
  • dzięki lepszemu dotlenieniu nasze ciało oraz umysł będą zrelaksowane;
  • przyspieszymy metabolizm.
Zobacz wideo Fitness fight na mięśnie brzucha
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.